Pracovné miesta, kde sa budeš vedieť prejaviť

Pracovné miesta, kde sa budeš vedieť prejaviť

Kde hľadať prácu pre extrovertov?

03.02.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Extroverti majú niekoľko pozitívnych povahových čŕt. Tvoria protipól introvertných pováh, ktoré sa rady obracajú do vnútorného sveta a svoj čas tvária najradšej osamote. Extroverti na druhej strane čerpajú všetku svoju energiu a užívajú si relax pri skupinových rozhovoroch, radi sa bavia s ľuďmi a vyhľadávajú rôzne sociálne interakcie. To ale neznamená, že sú úplne nesamostatní.

 

Extroverti sú najradšej stredom pozornosti, radi ľudí zabávajú a preto sú aj veľmi dobrí kamaráti skoro so všetkými v okolí. Radi riskujú, pre ich povahu je charakteristické aj rozhodovanie z miesta, čo môže byť chápané ako pozitívne, tak negatívne. Všetkých však nemôžeme hádzať do jedného vreca. Existuje široká škála pováh a každá je výnimočná a v niečom iná.

Rovnako ako pre introvertov, aj pre extrovertov existujú správne pracovné miesta. Ktoré to sú?

 

Marketingový manažér

Stráviš podstatnú časť svojho času na sociálnych sieťach? Marketingový manažér sa venuje aj tomu. Ide v podstate o zabezpečenie externých komunikačných aktivít firmy. Treba pracovať na reklame a udržiavať kontakty s rôznymi agentúrami.

 

Obchodný manažér

Manažérom extrovertom to ako sa zdá ide. Rovnako ako v prvej pracovnej pozícii, aj tu je potrebný hlavne kontakt s ľuďmi. V tomto prípade ide o starostlivosť o klientov a ich aktívne vyhľadávanie. Tvoja najsilnejšia stránka musí byť komunikatívnosť a večná chuť pracovať, aj napriek neúspechom.

 

Extroverti vedia dobre predávať produkty a komunikujú s úplnou ľahkosťou. To je jedno z pozitív ich pováh, druhou je ich chápanie ľudských pováh, kamarátske správanie a schopnosť rýchlo si vytvoriť dobré vzťahy s ľuďmi v okolí. Preto sa hodia aj pre tieto povolania:

 

Zdravotná sestra

Zdravotné sestry musia byť vzdelané, navyše potrebujú mať istý cit pre prácu s ľuďmi. Dostávajú sa do kontaktu s rôznymi vekovými kategóriami a musia presne vedieť ako na isté konverzácie reagovať. Starajú sa o pohodlie pacientov, ako aj ich doliečenie. Extroverti tu môžu prejaviť viacero svojich silných vlastností.

 

Psychológ

Ako aj psychiater alebo terapeut, psychológ musí byť vybavený dokonalým porozumením z odborného ako aj ľudského hľadiska. Pre extrovertov je toto zamestnanie vhodné práve preto, lebo ide o stály kontakt s pacientmi alebo skupinou pacientov. Psychológ musí byť dobrý poslucháč, no musí vedieť presne reagovať a správne sa vyjadrovať.

 

Byť hlavným zabávačom je pre extroverta výhrou. Vedia ľudí dobre baviť, udržiavať konverzáciu a upútať všetkých okolo seba, preto sú dobrí aj pre tieto práce: moderátor, hudobník, spevák, herec a podobne.

Hodnotenie

Pracovné miesta, kde sa budeš vedieť prejaviť
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma