Pripravte vašu pokožku na zmeny počasia

Pripravte vašu pokožku na zmeny počasia

Nízka teplota, nízka vlhkosť a naopak suchý vzduch majú za následok odvádzanie vlhkosti práve z pokožky.

01.11.2021 | Hi Promotion s.r.o. | dermalogica.cz

Sychravé, premenlivé a upršané jesenné počasie nemá vplyv iba na náladu a našu fyzickú kondíciu, ale ľahko ovplyvňuje aj stav našej pokožky. Chlad ju veľmi rýchlo a ľahko vysušuje a bez kvalitných produktov sa nemáme šancu týmto vplyvom ubrániť. Nízka teplota, nízka vlhkosť a naopak suchý vzduch majú za následok odvádzanie vlhkosti práve z pokožky.

Vlhkosť je pritom nevyhnutná pre správne fungovanie kožnej bariéry. Prechody z vonkajšieho prostredia, kde na nás pôsobí studený vietor do vnútorného so suchýma teplým vzduchom vedú k popraskanej a suchej pokožke až ekzémom. Na to, aby ste zabránili alebo aspoň zmiernili prejavy suchej, podráždenej a citlivej pleti, jej musíte vrátiť stratenú vlhkosť.

 

Ako sa starať o pokožku v zime?

 

Najdôležitejšie pri starostlivosti o pleť, je zabezpečiť jej tie správne produkty, ktoré sú na konkrétny problém aj určené. Okrem toho, pri ošetrovaní suchej pokožky je najlepšie udržiavať starostlivosť o pleť čo najjednoduchšiu. Vyhnite sa preto preťaženiu pleti zbytočnými produktami, ako sú tonery, séra a silný make-up, ktoré sú pre pleť agresívne. Mnoho ľudí robí takisto chybu v tom, že sa spolieha na akékoľvek krémy, ktoré však stavy suchej pokožky môžu ešte zhoršiť. Zamerajte sa preto najmä na hydratačné krémy, ktoré sú obohatené napríklad o kyselinu hyalurónovú, minerálne oleje či ceramidy, ktoré pomáhajú udržať vlhkosť v pokožke. Skvelým pomocníkom sú aj hydratačné masky, ktoré predstavujú okamžitý zdroj hydratácie a výživy aj pre tú najsuchšiu pleť.

 

Horúca sprcha či vaňa znie v chladnom počasí ako skvelý nápad, no vaša pokožka pri tom prichádza o dôležité oleje. Dajte preto radšej prednosť teplej alebo vlažnej vode a vyhnite sa dlhým pobytom v sprche.

 

Opaľovací krém aj v zime

 

Možno to znie čudne, ale krémy s SPF by ste nemali odložiť do zadnej poličky ani v chladnejších mesiacoch. Aj napriek tomu, že počasie je prevažne zamračené a môžete si myslieť, že vás slnko neohrozuje, opak je pravdou. UVA lúče prenikajú aj cez mraky a práve preto by ste mali krémy s ochranným faktorom používať každý deň po celý rok

Nepodceňujte preto ochranu o vašu pleť. Tak ako si na starostlivosti o ňu dávate záležať v lete, by ste mali v zime ešte dvojnásobne. 

Hodnotenie

Pripravte vašu pokožku na zmeny počasia
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma