Prvý dojem na pohovore

Prvý dojem na pohovore

Jedným z našich najdôležitejších cieľov na pohovore je urobiť dobrý prvý dojem. Ale ako to urobiť, keď si tak nervózny ?

21.06.2024 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Jedným z našich najdôležitejších cieľov na pohovore je urobiť dobrý prvý dojem. Ale ako to urobiť, keď si tak nervózny ? Niektorí hovoria: "Buď sám sebou!" Ale keď si plný nervov, nemáš pocit, že si to ty, namiesto toho sa cítiš úzkostlivo a nepríjemne. Preto ti prinášame jednoduchý návod, ako môže byť pre teba pohovor jednoduchším a to s týmito 6 krokmi, ktoré vyžadujú nulový talent. 

 

Dochvíľnosť.

Keď zavoláš alebo prídeš včas, ukážeš, že ti záleží na stretnutí a rešpektuješ čas druhej osoby. Ak chceš dokázať, že si zaslúžiš to, čo sa ti ponúka, nenechaj na seba čakať.

 

Jazyk tela.

Ukáž otvorený jazyk tela. Tvoj otvorený jazyk tela bude dôkazom toho, že nemáš čo skrývať.

 

Oddych a energia.

Sprav si dobrú náladu a naplň sa dobrou energiou. 

 

Správny postoj. 

Nesťažuj sa, vyvoláš tak negatívnu atmosféru. Maj správny postoj a pristupuj k pohovoru pozitívne. 

 

Tvoja osobnosť.

Predtým, než prídeš na pohovor, maj ujasnené svoje osobnostné a profesionálne hodnoty a priority. Takisto si vyber 3 až 5 vlastností, ktoré ťa najlepšie charakterizujú. Tieto informácie ti pomôžu pri vysvetľovaní, prečo sa na túto prácu hodíš.

 

Pripravenosť.

Premysli si v hlave tvoje pracovné skúsenosti, o ktorých chceš hovoriť a porozmýšľaj nad otázkami, na ktoré by sa ťa mohli na pohovore pýtať. Zisti si čo najviac o spoločnosti pre ktorú chceš pracovať, aby ťa nezaskočila hneď prvá otázka. 

 

 

Keď si pripravíš týchto 6 jednoduchých krokov, budeš omnoho viac v pohode a budeš môcť ukázať svoju osobnosť aj napriek nervozite. Ak by ti tento akčný plán ale nestačil, máme pre teba ďalšiu možnosť prípravy na tvoj pohovor a to vyskúšať si simulátor pracovného pohovoru.

 

 

 

Celý článok si môžeš prečítať na tomto odkaze : Prvý dojem na pohovore

Hodnotenie

Prvý dojem na pohovore
Hodnotenie 2.8 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma