Publikovanie PR článkov - dôležité pre zákazníkov aj SEO

Publikovanie PR článkov - dôležité pre zákazníkov aj SEO

PR články sú pre spoločnosť výborným spôsobom ako budovať svoju značku a imidž v online svete

14.07.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.spravodajstvo.sk

Každá spoločnosť, ktorá  pôsobí online, má vlastnú webstránku (a je ich aj na Slovensku viac než dosť), by mala rozmýšľať aj nad tým ako bude komunikovať so svojimi zákazníkmi. Spôsob aj forma komunikácie v online svete je veľmi dôležitá. Málo spoločností na to však ešte aj dnes, kedy sa o internete hovorí ako o najvplyvnejšom a najpoužívanejšom informačnom kanáli, berie ohľad. PR články a PR správy podávajú informácie z prostredia spoločnosti, jej nových produktov, tipov pre zákazníkov, jej úspechov a pod.

 

Pravidelné publikované PR články buduje vzťah so zákazníkmi a ak sú články správne zoptimalizované pre vyhľadávače, sú aj významným faktorom pre zvyšovanie page rank webstránky spoločnosti, čo sa premieta aj do vyšších pozícií vo výsledkoch vyhľadávania.

Pri písaní článku zoptimalizovaného pre vyhľadávače, tzv. SEO článku je dôležité myslieť na kľúčové slová. Ich výber je veľmi dôležitý a mal by byť premyslený ešte pred písaním samotného článku. Súčasťou PR článku by mali byť aj vhodne zakomponované spätné odkazy, ktoré smerujú na webstránku spoločnosti. Cenným spätným odkazom môže byť aj zápis do katalógu firiem. Pri tom všetkom však nemožno zabúdať na to, že článok má byť obsahovo zaujímavý, ľahko čitateľný a zrozumiteľný pre cieľové publikom (zákazníkov) a zároveň má byť unikátny.

 

Pre laikov je potrebné oboznámiť sa najmä so základnými pojmami a technikami, ktoré platia pre online PR a SEO, k čomu výborne poslúžia príspevky v PR poradni.

 

V prípade, že máte záujem o seriózne fungovanie v oblasti online PR a SEO, je na mieste využiť službu PR servis, ktorý v sebe zahŕňa všetky súčasti, od písania a publikovania PR článkov, cez monitoring konkurencie až po kompletné SEO poradenstvo.

 

Ak ste doteraz váhali, či sa pustiť do SEO a online PR, je práve teraz najvyšší čas sa mu začať venovať, ak ste tak doteraz nerobili. Vaša konkurencia to už možno robí a ak ešte nie, môžete získať veľmi zaujímavú konkurenčnú výhodu.

 

 

 

 

 

 

 

Hodnotenie

Publikovanie PR článkov - dôležité pre zákazníkov aj SEO
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 6
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma