Scientológia na Slovensku?

Scientológia na Slovensku?

Čo je Scientológia? Sekta, kult, hnutie, náboženstvo? alebo

14.03.2013 | Dianetika, s.r.o. | www.scientologiakosice.sk

Kto ešte nepočul o tom, ako je Scientológia návyková, vymýva mozgy, oberá o peniaze, rozbíja rodiny, atď. - jednoducho – sekta ako vyšitá. Hovorí sa, „bez vetra sa ani lístok nepohne“. A ja si myslím, že to je naozaj pravda. Bez vetra sa ani lístok nepohne. Takže, buď je Scientológia jednou z najstrašnejších filozofií histórie, alebo … - alebo čo? Základný problém s „alebo čo?“ je ten, že túto otázku si položí málokto. Toto je v dnešných časoch, kedy máme zdrojov informácií snáď ešte viac než možných uhlov pohľadu :-) veľmi zabudnutý spôsob uvažovania.

 

Dovoľte mi nasledovnú úvahu: Keby bola Scientológia naozaj taká strašná, zlá, nebezpečná, či škodlivá, nepostaral by sa ešte nikto na celom svete o to, aby ju naozaj zastavil? Áno, ja viem, že je plný internet toho, ako je (údajne) zakázaná v takej, či onakej krajine, ale faktom zostáva, že EXISTUJE. Dokonca, keď si človek dá trochu viac námahy ako len naťukať pár kľúčových slov do googlu, zistí, že sa existencia Scientológie už riešila na nejednom súde – a nakoniec je vždy zbavená obvinení (i keď sa jednotlivé súdne spory ťahajú aj pár rokov).

 

Tak to bolo v 1985 v Portlande USA, kedy Scientologická cirkev vyhrala súd za náboženskú slobodu, či na Medzinárodnom súde v Haagu, alebo v osemdesiatych rokoch na súde v Portugalsku, či v sérii súdnych procesov v Taliansku, Austrálii a podobne. Ako je možné, že sa toľko jednotlivcov či inštitúcií snaží dokázať záškodnosť Scientologickej cirkvi, a ona vždy zostáva nevinná. Desiatky, či v podstate už stovky súdnych sporov, a nikto nevyhrá? Rád by som túto úvahu viedol na pragmatických základoch – takže prípadné rozpravy o nejakom mentálnom ovplyvňovaní nepripúšťam.

 

Žijeme v 21. storočí a každý súdny človek musí uznať, že nie je možné ovplyvniť, či podplatiť súdy krajín celého sveta... Ako to teda je? Dostaňme sa k tomu „alebo čo?“ z úvodu môjho článku. Teda, že: … buď je Scientológia jednou z najstrašnejších filozofíí v histórii alebo – alebo čo? Alebo niekto usilovne pracuje na tom, aby to tak vyzeralo! Že – nie je možné?! Dobre – ďalšia úvaha: Ak by malo byť pravdou to, čo Scientológia hlása – komu by to mohlo prekážať?

 

Účelom tohto môjho príspevku nie je propagovať čo Scientológia hlása, ale bez toho sa nepohneme ďalej, tak to stručne sformulujem: Scientológia tvrdí, že človek je duchovná bytosť, je vo svojej podstate dobrá a tá bytosť je nesmrteľná. Ak nekoná správne, či optimálne, je to preto, lebo je ovplyvňovaná svojimi minulými zážitkami, ktoré ju ženú do akcií, ktoré sú čosi ako „reaktívne“. A Scientológovia používajú rôzne objavy jej zakladateľa L. Ron Hubbarda na to, aby sa od týchto tieňov minulosti oslobodili a stali sa viac sami sebou.

 

Nuž, keď to posudzujeme nezainteresovane, toto neznie nijako sektársky, nebezpčne, ba dokonca to znie celkom dobre. Jasné, niekto môže namietať, že človek nie je duchovnom bytosťou, ale že je telom z mäsa, a keď to telo dosiahne vek cca 7 desaťročí zomrie, zhnije a je koniec. Znova – účelom tohto článku nie je presvedčiť materiálne zmýšľajúceho človeka o jeho mylnom videní sveta; takže pripusťme, že materialistu by táto filozofia neoslovila a venoval by sa niečomu inému. Ale nemyslím, že by na základe vyššie uvedeného popisu mohol mať so Scientológom nejaký vážnejší problém, že? Takže sme neprišli na to, kto by mohol šíriť o Scientológii všetko to negatívne.. Pokračovanie nabudúce. Všetko o Scientológii na oficiálnom webe.

Autor: Peter

 

Zakladateľ Scientológie L. Ron Hubbard
Dianetika - kniha, ktorou to všetko začalo

Hodnotenie

Scientológia na Slovensku?
Hodnotenie 4.11 z 5
Počet hlasov 9
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma