Si študent a chceš začať šetriť?

Si študent a chceš začať šetriť?

Je naozaj nemožné stíhať ušetriť, študovať a pracovať?

16.09.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Nejde o jednoduchú vec, ktorú je treba skĺbiť. Podstatná je organizovanosť. Okrem usporiadania si priorít, vyhradenie času na školu a prácu, prídu aj voľné dni, kedy si chceme naše ťažko zarobené peniaze užiť. No a práve teraz by sa ti hodilo niekoľko múdrych rád, ako sa vyhnúť minutiu celej výplaty a naučiť sa byť šetrnejším.

 

Stráž si svoj rozpočet

Musíš si uvedomiť, že všetko má svoje medze. Rozpočet sú peniaze, ktoré budú tvoje jediné peniaze, o ktoré sa budeš môcť oprieť. Nemôžeš ho prekračovať, inak úplne stráca svoju efektivitu. Taktiež je fajn rozpísať si na čo je potrebné peniaze minúť, koľko si môžeš odložiť a koľko minúť za celý mesiac.

 

Účtenky

Tie nevyhadzuj! Ak navštevuješ veľa obchodov, porovnávaj ich ceny a zisti, ktorý je pre teba ten najlepší.  Na základe nich sa stanoví napríklad rozpočet pre potraviny.

 

Využívaj zľavy a kupóny

Ak navštíviš obchod, študuj letáky a zľavy v nich. Ani nevieš a za mesiac môžeš ušetriť naozaj pekné peniaze. Rovnako to je aj s využívaním zliav a kupónov pre študentov. Nie je potrebné hneď všetko kupovať. Knihy hľadaj v knižnici, jedlo si chystaj doma a vyhľadávaj lacné akcie, kde sa môžeš zabaviť.

 

Premysli si svoje investície

Nebuď v žiadnom prípade impulzívny. Je to napríklad situácia, keď si hladný a ideš nakupovať jedlo. Musíš premýšľať nad tým, čo potrebuješ, nie len nad tým, čo chceš. Potom sa ti môže stať, že najpodstatnejšie veci zabudneš a tvoj nákup bude pozostávať iba zo zbytočností. Radíme zostaviť si zoznam a riadiť sa iba podľa neho.

Vzdaj sa cigariet a alkoholu, ide iba o márnosti, ktorými si prevažne škodíš a nedávajú ti aj tak nič.

 

Ak ideš von, ber so sebou hotovosť

Ak je vonku zábava, neradi sa zaťažujeme vecami ako sú výdavky. To si potom môže odniesť náš bankový účet. Je úplne jasné, že ľudia nedokážu riadne kontrolovať koľko peňazí im odchádza z účtu, no pri hotovosti to je iné. Musíš to zvládnuť a obmedziť sa na to, čo máš v ruke.

 

Šetrenie nie je iba obmedzenie. Maj na pamäti, že ti to má situáciu uľahčiť. Zlepšíš si tým svoju schopnosť narábať s peniazmi a taktiež sa neskôr môžeš tešiť z niečoho väčšieho, čo si si vždy chcel dopriať.

Hodnotenie

Si študent a chceš začať šetriť?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma