Spotrebitelia sa stávajú čoraz zodpovednejšími voči ekologii

Spotrebitelia sa stávajú čoraz zodpovednejšími voči ekologii

Ekologické alternatívy vykurovania domácnosti sú hitom tejto jesene. A niet sa tomu prečo čudovať

30.09.2021 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Narastajúce globálne problémy nášho životného prostredia presviedčajú čoraz väčšie množstvo spotrebiteľov k tomu, aby sa chovali ekologicky zodpovednejšie k prírode a prešli k novým spôsobom spotreby. Aj vy patríte do tejto spotrebiteľskej skupiny?

Spotrebitelia sa začínajú strániť nadmernému množstvu plastov

Veľké obchodné reťazce prechádzajú na predaj ekologických nákupných tašiek, čo mnohých nabáda zamyslieť sa – sú skutočne všadeprítomné plasty tak veľmi potrebné? Častokrát zákazníkov v oddelení ovocia a zeleniny možno stretnúť s prútenými košíkmi či látkovými vrecúškami, ktoré nahrádzajú klasické mikroténové vrecká. V rámci jedného nákupu tak možno ušetriť veľké množstvo plastu, ktorý bezhlavo spotrebitelia veľmi často zvykli používať na prenos nákupu.

Alternatívne riešenia dopravy začínajú nahrádzať automobily

Trend používať e-bike či elektronickú kolobežku nie je len o jeho štýlovom výzore a rýchlej preprave v mestských uličkách. Tento novodobý typ bicyklu alebo kolobežky dokáže plnohodnotne nahradiť používanie automobilu, a to napríklad na cestu do práce. Z ranných ciest preplnených množstvo áut sa tak časť spotrebiteľov presúva na chodníky, či cyklotrasy, čo podstatným spôsobom prispieva k znižovaniu emisií a vplyvu dopravy na životné prostredie. Mestské samosprávy usilujú o obmedzenie automobilovej dopravy prostredníctvom rôznych kampaní motivujúcich k cestovaním mestskou hromadnou dopravou.

Recyklácia a udržateľnosť v domácnostiach

Obce naprieč celým Slovenskom sa začínajú čoraz zodpovednejšie stavať k recyklácií v domácnostiach ako i k rozširovaniu vzdelanosti na ekologickú problematiku. Do domácností sú distribuované nádoby, vrecia či infografiky pre správnu recykláciu jednotlivých domácností. Alternatívy klasického vykurovania ako napríklad drevené brikety, pelety a1 či ekohrášok sa stávajú efektívnym spôsobom ako zabezpečiť vo svojej domácnosti teplo s čo najnižším dopadom pre životné prostredie.

Hodnotenie

Spotrebitelia sa stávajú čoraz zodpovednejšími voči ekologii
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma