Susedská burza a predaj cez internet aj pre firmy

Susedská burza a predaj cez internet aj pre firmy

S ťažkou technikou na internet. Aj takto vyzerá nový trend...

01.06.2014 | Phoenix Zeppelin | zeppelin.sk

Sociálne siete umožnili vznik virtuálnych komunít, ktoré neslúžia len na zábavu, ale aj na sprostredkovanie informácií, rád a skúseností. Keď vynecháme rôzne chatovacie portály a zoznamky, nápomocné, ale niekedy aj zavádzajúce môžu byť rôzne fóra, kde ľudia poskytujú odporúčania na lekárov alebo definujú svoje skúsenosti s používaním konkrétnych spotrebičov.

 

Novinkou sa stali v posledných rokoch aj tzv. susedské burzy, kde ľudia predávajú doslova čo im príde pod ruku , čoho sa chcú zbaviť alebo čo našli na povale...Sú to vlastne virtuálne trhoviská. Ich výhodou je, že umožňujú človeku získať oveľa širšiu sieť vzťahov, než by to bolo možné cez osobný kontakt.  

 

Ľudia, ktorí takéto burzy na sociálnych sieťach spravujú tvrdia, že ich špecifikom je práve ochota pomôcť, nejde len o „biznis vzťahy“ a operácie, ale v podstate ide zároveň o spájanie ľudí s podobnými záujmami, či podobne zmýšľajúcich ľudí.

 

Niektoré skupiny/ burzy sú všeobecné, iné sa špecializujú napríklad na knihy, nábytok, potraviny...

 

Takto sa dajú nájsť predmety, ktoré sa nepredávajú alebo „už nepredávajú“, lebo patria do starej éry.  

 

Podobne ako rôzne inzertné stránky či bazáre, ktoré umožňujú jednotlivcom, ale aj firmám predávať svoje tovary alebo jednoducho „veci, ktoré nechcú,“ aj poľnohospodári a firmy, ktoré pracujú s ťažkou technikou, sa vedia prostredníctvom internetu nájsť a uskutočniť predaj strojov a zariadení.  

 

Či už hľadajú napríklad elektrocentrály alebo poľnohospodárske stroje (ako kolesové či pásové nakladače, dozéry, manipulátory, rýpadlá aleboaj minirýpadlo), všetko sa dá zohnať a zároveň predať.

 

Internet preto ponúka široké možnosti výmeny či kúpy tovaru a svojím spôsobom ľuďom jednak uľahčuje hľadanie toho, čo potrebujú. Dôležité je však vedieť, kam „zasurfovať“ resp. ako hľadať.     

 

Hodnotenie

Susedská burza a predaj cez internet aj pre firmy
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
SPONZOROVANÉ ODKAZY