Unikátne interview so Scientológom

Unikátne interview so Scientológom

Scientológia na Slovensku a v Košiciach. V Košiciach vzniklo scientologické centrum už v roku..

22.03.2013 | Centrum Dianetiky a Scientológie Košice | www.dianetikakosice.sk

Pán Ing. Peter Kokoľus odpovedá na otázky.

 

Odkedy existuje vaša organizácia, ako sa volá?

 

Scientologické centrum pôsobí v Košiciach už niekoľko rokov. Od roku 2005 existuje Centrum Dianetiky a Scientológie Košice, čo je občianske združenie, ktoré som založil ja s manželkou a s našim priateľom Štefanom.

 

Prečo ste založili Scientologické centrum?

 

Scientológia je definovaná ako „veda o tom ako vedieť“. Je to aplikovaná (používaná a požiteľná) náboženská filozofia. A keď som si z nej na začiatku preštudoval niekoľko kurzov, bolo mi jasné nie len to, že ja osobne chcem o tom vedieť ďaleko viac, ale tiež, že sa musím postarať o to, aby túto technológiu poznali aj iní ľudia. A keďže tu v tom čase nebolo nikoho iného, kto by bol ochotný prevziať za Scientológiu v Košiciach zodpovednosť, podujal som sa na to ja.

 

Ktorí ľudia sú jej hlavnými aktivistami?

 

V skutočnosti jej aktivistami sú všetci, ktorí v Scientológii absolvovali aspoň pár služieb. Chápem, že Vám to môže znieť neuveriteľne, no je to tak „silná“ technológia – v zmysle - tak priama, že keď človek na vlastnej koži pocíti zmeny k lepšiemu hneď po tom, ako si niečo od L. Ron Hubbarda naštudoval, stáva sa prirodzeným aktivistom Scientológie. A osobne si myslím, že je to nielen dobré, ale tiež prirodzené.

 

Koľko členov má Scientológia v Košiciach, o aké skupiny obyvateľstva najmä ide?

 

Toto sa naozaj nedá zaškatuľkovať. Chodia sem ľudia rôznych sociálnych, vekových i spoločenských postavení. Dám Vám niekoľko príkladov. Kurz „Základná študijná príručka“ si tu robili už aj 12 ročné deti, aj ľudia vo veku 60 rokov. „Kurz „Anatómia ľudskej mysle“ – najmladší absolvent mal asi 14 rokov, najstarší 71 rokov. Spoločenské postavenie – od najbežnejších ľudí až po šéfov veľkých a úspešných podnikov. O to však nejde. Mne sa najviac páči iné rozdelenie ľudí – uvediem Vám citát: „člověk je hodnotný do tej miery, do akej dokáže pomáhať iným.“ – L. Ron Hubbard.

 

Ako sa k vám môžu dostať prípadní záujemcovia?

 

Najlepšie sa so Scientológiou zoznamujú ľudia tak, že poznajú niekoho, kto už je Scientológom a vidia, ako sa mu v živote lepšie darí, - majú takto priamy dôkaz funkčnosti Scientológie.

No samozrejme, ľudia často začnú tým, že si u nás kúpia knihu, potom ďalšiu, zájdu na niektorú bezplatnú prednášku, časom možno na osobnú konzultáciu, či vyhodnotenie svojich schopností a časom sa prihlásia na svoje prvé služby. A keď im tieto pomáhajú, logicky postupujú na ďalšie služby. A ako sa dostanú k tým knihám – distribuujeme po meste letáky, v rôznych médiach mávame reklamu, vyhľadávajú nás aj na internete – v podstate Dianetika Košice má takú pútavú stránku, že je vyhľadávaná zďaleka nielen košičanmi :-).

 

Patrí vaša organizácia pod nejaké väčšie svetové združenie? Ste nejako organizovaní v rámci Slovenska?

 

Scientológia je skutočne celosvetové hnutie a za celých 60 rokov svojej existencie je to najrýchlejšie rastúce náboženstvo na Zemi. Vďaka tomu, že Scientológia nie je nejakým teoretickým či dogmatickým učením, ale že je neskutočne praktická a je teda ako filozofia aj používaná, po svete existuje ohromné množstvo organizácií, ktoré používajú technológiu Scientológie. Časť z nich sú religiózne (náboženské) organizácie. A časť z nich sú sekulárne (odcirkevnené) organizácie.Na Slovensku sú Dianetické centrá v Košiciach, Bratislave, Leviciach, Prešove, Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Nitre, Štúrove, Spišskej Novej Vsi.

 

Ďakujeme za rozhovor pánovi Ing. Petrovi Kokoľusovi - zakladateľovi Centra Dianetiky Košice

Centrum Dianetiky a Scientológie Košice
 

Hodnotenie

Unikátne interview so Scientológom
Hodnotenie 4.7 z 5
Počet hlasov 10
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma