Viete ako sa vyhnúť nedeľnej neuróze ?

Viete ako sa vyhnúť nedeľnej neuróze ?

Nedeľnú neuróru viacerí dobre poznáme, niektorí o nej len počuli no druhí ju dokonca aj zažívajú.

20.02.2024 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Celkom bežná súčasť nedele je u mnohých stres z nasledujúceho pracovného týždňa. Ak ste typ, ktorý má problém neprepadnúť nervozite a úzkosti, pravdepodobne trpíte nedeľnou neurózou.

 

Syndróm nedeľného večera zbytočne zabíja potešenie zo šťastne prežitých chvíľ počas víkendu a motiváciu potrebnú pre začiatok týždňa. Prečítajte si viac, spoznajte symptómy a ako strach z nedele prekonať.

 

U každého sa môže nedeľná neuróza prejavy inak, no zvyčajne vypukne poobede. Večer má neuróza najväčšiu silu. Za najčastejšie príznaky sa považujú stres, a úzkosť.

 

Najväčší podiel na nedeľnej neuróze má stres z pracovných a školských povinností, straty voľného času a potreby naladiť sa na pracovný týždeň. Neurózu sprevádzajú opakované nepríjemné myšlienky či negatívne pocity, ktoré kazia celý zážitok z pekného víkendu. Našťastie sa s tým dá niečo robiť.

 

Začnite týždeň podrobným plánom

Aby nedeľná neuróza zmysla, je potrebné na tom pracovať. Pomôcť môže podrobne si zorganizovať nasledujúci pracovný týždeň, ale aj víkend. Podrobný plán vašich povinností a veci, ktoré chcete počas týždňa stihnúť vám pomôžu lepšie zladiť osobný život s prácou alebo školou. Pri plánovaní nesmieme zabudnúť na víkend, to je ideálny čas na to venovať sa činnostiam na ktoré počas pracovného týždňa neostal čas.

 

Ak sa vyhnete odkladaniu povinností na neskôr, v nedeľu večer už nebudete pociťovať taký nátlak, stres ani pokles nálady. Stačí vám na to obyčajný diár a pero alebo aplikácia v mobile, kde si môžeš priebežne písať svoje plány, ciele a úlohy.

Hodnotenie

Viete ako sa vyhnúť nedeľnej neuróze ?
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma