Viete, kde nájdete 6 najkrajších pláží na svete na potápanie?

Viete, kde nájdete 6 najkrajších pláží na svete na potápanie?

V tomto článku vám prinesieme niekoľko pláží, kde by ste sa určite raz radi potápali.

23.10.2023 | PoctiveSEO | aqua-pro.sk

Pláže sú úžasným miestom na relax, ale ponúkajú aj množstvo ďalších aktivít. A práve jednou z nich je potápanie. Pláží ja na svete naozaj nespočet, no nie všetky musia byť pre potápanie vhodné. V tomto článku vám prinesieme niekoľko pláží, kde by ste sa určite raz radi potápali.

 

Chorvátsko

Nadšení prieskumníci podmorského sveta nemusia ani chodiť ďaleko. Chorvátske pláže patria medzi najlepšie lokality na potápanie. A vôbec nevadí, že s potápaním nemáte žiadne skúsenosti alebo ste len začiatočníci. Nájdete tu hneď niekoľko potápačských škôl a pestrú ponuku lodných výletov zameraných na potápanie.

 

Najkvalitnejšie podmienky a bohaté morské dno nájdete na juhu Istrie, v Severnej Dalmácii a na ostrove Pag. Neoľutujete ani návštevu ďalších ostrovov, ako napríklad Rab, Brač a Korčula. Pod hladinou sa nachádzajú vraky lodí, jaskyne, koraly, farebné riasy, sasanky, hviezdice a mnoho ďalších morských živočíchov a rastlín.

 

Španielsko

V Stredozemnom mori sa nachádzajú jedny z najlepších potápačských lokalít na európskom kontinente. Teplota vody je tu príjemná po väčšinu roka a viditeľnosť môže byť krištáľovo čistá.

 

Medzi najlepšie miesta v Španielsku patria Baleárske ostrovy, pričom Mallorca a Menorca sú najlepšie na šnorchlovanie a potápanie. Môžete sa tu potápať, objavovať jaskyne alebo len plávať na hladine a pozorovať morskú faunu. Aj z hladiny vám podmorská skalnatá krajina, oblúky a tunely ponúknu nezabudnuteľný zážitok. Budete sa potápať medzi rybami, ako sú mojarry a salpy, ale aj chobotnice a morské koníky.

 

Podobne je to aj na Kanárskych ostrovoch v Atlantickom oceáne. Napríklad Fuerteventura poteší zvedavých potápačov, ktorí budú ohromení úžasnými lávovými útvarmi a závratnými útesmi. 

 

Tip: Podmorský život v Španielsku je naozaj fascinujúci. Na pevnine môžete ale taktiež spozorovať rôzne krásy. A rovnako si môžete aj oživiť dovolenku s jazdou na elektrokolobežke, ktorá vám pomôže rýchlejšie prebádať miestne pamiatky.

 

Egypt

Nikde v Egypte nenájdete tak skvelé pláže na potápanie a šnorchlovanie ako v oblasti Marsa Alam. Krištáľovo čisté more s fantastickou viditeľnosťou, nedotknuté koralové útesy, pestrý podmorský život a celoročné ideálne teploty lákajú do Marsa Alam návštevníkov, ktorí od pláží čakajú viac než len opaľovanie sa na pláži.

 

Koralové dno celej oblasti Marsa Alam je dôvodom, prečo pri niektorých plážach vstupujete do mora cez koralové podložie alebo kamenistý pás, niekde je uľahčený prístup do vody cez mólo, ale nájdete aj pláže s príjemným pozvoľným piesčitým dnom, napr. El Quseir, Abu Dabbab a pod. 

 

Sharm El Luli

Pláž Sharm El Luli v chránenej oblasti Wadi El Gamal sa radí medzi 20 najkrajších pláží sveta. Prezývku „egyptské Maledivy“ dostala podľa oslnivo bieleho piesku, tyrkysovej lagúny, nedotknutej prírody a farebného podmorského života.

 

Wadi Qulaan

V národnom parku Wadi El Gamal nájdete plážový klenot Wadi Qulaan, kde okrem fantastického podmorského sveta môžete obdivovať aj mangrovové stromy, ktoré vyrastajú zo slanej vody.

 

Marsa Mubarak

Pláž Marsa Mubarak je preslávená nádhernými koralmi a podmorským životom. Vidieť tu môžete morské korytnačky alebo vzácneho dugonga indického.

 

Belize

Belize je známou potápačskou destináciou a vďaka oblastiam s malou hĺbkou je ideálnym miestom pre šnorchlovanie. Potápači s malými skúsenosťami či dokonca začiatočníci zamieria do malých zátok Karibského mora. Tyrkysové vody oceánu sú zas pripravené pre profesionálne ponory, ktorých súčasťou je kvalitné vybavenie a potápačské plutvy.

 

Pri pobreží Belize sa tiahne jeden z najväčších bariérových útesov na svete. Viac ako 300 kilometrov dlhý koralový útes s podmorskými lúkami rias a tráv je domovom pestrofarebných rýb, obrovských rají či žralokov. Okrem živočíchov a farebných koralov sa môžete tešiť na nezabudnuteľné krasové jaskyne a kaňony. 

 

Bali

Na Bali sa môžete tešiť na nepoznané miesta, rajské útesy plné života, neopísateľne bohatú faunu i flóru a vraky lodí. Na prvý pohľad sa zdá, že Bali je miesto, kam mieria len profesionálni potápači. Dnes je však Bali pripravené na príchod všetkých milovníkov podmorských krás. K dispozícii sú profesionálne školy potápania a požičovne vybavenia.

 

Vo vodách Indického oceánu a Jávskeho mora žije neuveriteľných 3 000 druhov morských živočíchov, vrátane najväčšej ryby na svete, delfínov, žralokov a obrovských korytnačiek. Výhodou Bali i celej Indonézie je, že tu ešte stále nájdete veľké množstvo panenských miest a lokalít nezasiahnutých turizmom.

 

Malajzia

Priamo v centre Indopacifickej panvy sa nachádza jeden z najbohatších morských ekosystémov na svete s úžasnou morskou biodiverzitou.

 

Sipadan 

Ostrov Sipadan je malý ostrov v Celebeskom mori pri pobreží Sabahu. Hlavnou atrakciou Sipadanu sú veľké pelagické ryby a veľké húfy rýb. Správne vybavenie a potápacia maska  vám umožnia pozorovať kladivúny a leopardie žraloky, barakudy v húfoch, ktoré  pozostávajú z niekoľkých stoviek jedincov.

 

Kota Kinabalu 

Toto je ideálne miesto na potápanie, šnorchlovanie a iné vodné aktivity a jedna z najlepších potápačských lokalít v Malajzii.

 

Lankayan

Tento ostrov ponúka nedotknuté útesy, kde koraly možno nie sú najkrajšie, ale je tu obrovská rozmanitosť fauny –⁠ od žiarivo modrých lastúrnikov až po úžasné ryby všetkých druhov, farebné morské hviezdice a korytnačky.

Michal Horváth, Obsahový špecialista na optimalizáciu webov z PoctiveSEO

Fotka od joakant z Pixabay
Fotka od Arhnue Tan z Pixabay

Hodnotenie

Viete, kde nájdete 6 najkrajších pláží na svete na potápanie?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma