Zabezpečenie svojej rodiny zodpovedne, kvalitne a zároveň lacno?

Zabezpečenie svojej rodiny zodpovedne, kvalitne a zároveň lacno?

Ako sa dá ušetriť na zabezpečení svojej rodiny a pritom neznížiť nič na kvalite zabezpečenia?

11.02.2019 | PoctiveSEO | www.tomasmaga.sk

Výhodne neznamená vždy nekvalitne a lacno.

 

Už sme si akosi zvykli na to, že buď niečo dostaneme kvalitne - a náležite si za to zaplatíme. Alebo sa spoľahneme na lacné riešenia, ktoré však budú ochudobnené o kvalitu. No je tomu tak naozaj vždy? Alebo sa dá nakupovať kvalitne a pritom výhodne?

 

Zabezpečenie a poistenie seba a svojej rodiny zodpovedne.

 

Veľa poisťovní či finančných sprostredkovateľov využíva náš strach, aby uzatvorili čo najvýhodnejšie zmluvy. No najvýhodnejšie nie pre klienta ale pre poisťovne. Klient zbytočne prepláca a na oplátku za to nedostáva nič navyše.

 

Ako je to možné?

 

Áno, aj to sa často deje. A veľmi často, keď sa jedná o poistenie dieťaťa. Pretože každý rodič je ochotný pre svoje dieťa spraviť všetko na svete. A to vedia vychytralí sprostredkovatelia náležite využiť – presvedčia rodičov k najdrahším a najrozsiahlejším balíčkom detských poistení.

 

No skutočne sa oplatia?

 

Balíčky detských poistení vôbec nebývajú také výhodné ako sa snažia propagovať poisťovne. Dosť často to býva podobné väčšine balíčkov, ktoré sa ponúkajú na trhu – často sa do nich umiestni aj niečo čo vôbec nepotrebujeme a pritom to musíme zaplatiť.

 

Pravdepodobne má každý nejakú podobnú skúsenosť či už ide o nakupovanie balíčkov v rámci telefónneho paušálu, alebo televíznych staníc či prípadne aj pri nákupe ovocia (kde v každom balíčku je minimálne jeden kus ovocia nahnitý).

Väčšinou je práveže oveľa výhodnejšie nechať si svoje deti pripoistiť k svojmu životnému poisteniu. Nielenže tak ušetríme na poplatkoch, takéto pripoistenie veľakrát zahŕňa aj komplexnejšie zabezpečenie – najmä zabezpečenie skutočne potrebných rizík a produktov.

 

Sporenie cez poistku?

 

Veľa rodičov zvykne svojim deťom kupovať nielen samostatné detské poistenia s balíčkom detského poistenia – ktoré ako sme spomínali, nebývajú úplne najvýhodnejšie a ani nekryjú všetky potrebné riziká – navyše rodičia zvyknú svojim deťom cez ich poistenie aj sporiť.

 

Áno, zdá sa to byť pohodlné a výhodné. Pohodlné to aj naozaj je. No výhodné určite nie. Je veľa výhodnejších spôsobov, ako je možné svojim deťom sporiť.

 

Riešenie podstaty namiesto povrchných záležitostí.

 

S financiami je to niekedy podobné ako s láskou – keď tieto veci riešime od zdroja a podstaty koreňa veci, tak získavame očakávané výsledky výhodne a kvalitne – aj keď to nebýva vždy najpohodlnejšie, pretože pre to musíme niečo urobiť.

 

V láske a vzťahoch je najlepšou investíciou investícia do sebarozvoja a sebapoznania.

 

V láske ak napríklad investujeme do sebarozvoja, zušľachťovania našej osobnosti a zvyšovania našej prirodzenej príťažlivosti, tak potom môžeme zaujať opačné pohlavie oveľa prirodzenejšie a jednoduchšie.

 

Takisto vo finančných produktoch – ak sa nespoliehame len na to, čo nám nasľubujú a odprezentujú poisťovne a finančný poradcovia – ale aj sami si dané fakty overujeme a navyše hľadáme najlepšie možné riešenia – tak väčšinou aj nájdeme možnosti, ktoré sa oplatia oveľa viac.

 

Napríklad zistíme, že pripoistenie detí k vlastnej životnej poistke zahŕňa pokrytie väčšieho rozsahu rizík za nižšie poplatky. Kto hľadá nájde. Kto nehľadá, tak zaplatí vyššiu cenu, daň za pohodlnosť.

 

Tomasmaga.sk Finančný sprostredkovateľ.
 

Hodnotenie

Zabezpečenie svojej rodiny zodpovedne, kvalitne a zároveň lacno?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma