Zakladanie trávnika od profesionálov !

Zakladanie trávnika od profesionálov !

Nechajte si založiť trávnik od profesionálov z profigreenkeeper.sk

26.07.2013 | Profigreenkeeper | www.profigreenkeeper.sk

Pekný a symetrický trávnik na vašom pozemku je možné dosiahnuť dvomi hlavnými spôsobmi.

 

1. Výsevom osiva

2. Založením trávnatých kobercov

 

V nasledujúcich riadkoch sa dostaneme do problematiky oboch technologických procesov.

 

Spôsoby:Výsev osiva

Patrí medzi najčastejší a relatívne jednoduchý spôsob založenia trávnika. Často sa však podceňuje jeho cenová relácia, ktorá sa môže podstatne zvýšiť kvôli problémom pri výseve. Optimálne obdobie pre výsev osiva je jar, keď nie sú ešte moc veľké horúčavy. Na jeden meter štvorcový je potrebné minúť približne 20 - 50 gramov trávnej zmesi - záleží od jej druhu. Čiže s jedným kilom zmesi osejete 20 až 50 metrov štvorcových trávnika. Najprv je potrebné odstrániť celú burinu, zavlažiť pôdu a dodať jej živiny. Potom začneme s rovnomerným výsevom osiva podľa vašej voľby. Počas rastu je nutné trávnik pravidelne zavlažovať. Keď trávnik vyrastie, skontrolujeme rovnomerné vyklíčenie porastu. Plochy, ktoré budú menej zarastené vysejeme novým osivom. Keď nám porast vyrastie, je veľmi dôležité ho chemicky ošetriť, aby sme sa vyhli burine.

 

Založenie trávnatých kobercov

Zakladanie trávnatých kobercov, tvz. Mačinovanie, je charakteristické skôr pre západné krajiny, ale stretávame sa s ním aj u nás. Optimálne obdobie pre zakladanie trávnatých kobercov je koniec leta až začiatok jesene. Pretože nie je veľmi teplo a je dostatok zrážok. Príprava na položenie je rovnaká ako pri výseve osiva, čiže najpv odstrániť burinu z pôdy, zavlažiť a dodať jej živiny. Trávnaté koberce treba založiť čo najrýchlejšie, lebo vyschýňajú a tak sa znehodnocujú. Pri kladení je podstatné, aby sa nám rohy trávnika nedotýkali. Optimálny stav je, keď sú koberce založené s medzerou pár centimetrov vedľa seba, ktorá je vyplnená humusom. Následne po položení koberec povalcujeme a dodáme dostatok vlahy. Prvé týždne ešte priebežne hnojíme a zavlažujeme. Pokosíme, až keď nám tráva narastie do dostatočnej výšky.

 

Porovnanie:

 

Oba spôsoby majú výhody aj nevýhody. Zakladanie trávnikov výsevom skôr ekonomickú výhodu, ak nevzniknú komplikácie, ale na druhej strane je to podstatne dlhší proces ako priame položenie koberca. Pri pokladaní trávnatých kobercov je efekt okamžitý a nemusíme riešiť problémy s výberom trávnej zmesi a nerovnej plochy.

 

Tím profigreenkeeper.sk zabezpečuje celosezónnu starostlivosť o trávniky. Zameriavame sa na okrasné záhrady v súkromných rezidenciách, zároveň sa staráme aj o trávnaté plochy a okolia firiem. Poskytujeme individuálne realizácie záhrad na požiadanie zákazníka a jednorázovú údržbu celej plochy trávnika.

 

Neváhajte nás kontaktovať:

email: asistent@profigreenkeeper.sk

mobil: 0908 716 007

 

Hodnotenie

Zakladanie trávnika od profesionálov !
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
SPONZOROVANÉ ODKAZY