Žiaruvzdorné dosky Fiberfrax sú zárukou kvality

Žiaruvzdorné materiály a izolácie nie sú v rámci priemyslu nič výnimočné

26.06.2020 | REMESPLUS Industry | industry.remesplus.sk

Žiaruvzdorné materiály a izolácie nie sú v rámci priemyslu nič výnimočné, nie je však úplne jedno, ako veľmi kvalitné tieto materiály sú. Je totiž potrebné, aby žiaruvzdorné izolácie spĺňali tie najprísnejšie kritériá, čo sa týka kvality použitých zložiek a v prvom rade, aby spĺňali protipožiarne predpisy. Jedným z takýchto výrobcov na trhu je aj Fiberfrax – nehorľavé izolačné dosky a iné materiály.

Fiberfrax patrí medzi výrobcov, ktorí sa dlhodobo orientujú na oblasť výroby žiaruvzdorných a izolačných materiálov, určených pre priemyselnú výrobu. Najčastejšie sa ich produkty využívajú v zlievárenskom, chemickom, hutníckom, strojárenskom, automobilovom, sklárskom a energetickom priemysle.

Zákazníkom ponúkajú širokú paletu produktov, ako napríklad:

    • Žiaruvzdorné dosky    • Izolačné rohože    • Nehorľavý izolačný papier    • Cupovanú žiaruvzdornú vatu    • Tvarovky    • Moduly    • Žiaruvzdorné lepidlá a tmely

Všetky produkty sú vyrobené zo špeciálnych surovín, ktoré podliehajú prísnym normám. Nehorľavé izolačné dosky Fiberfrax je možné dokonca zakúpiť aj v podobe, kedy sú vyrobené z BIO vlákien. Samozrejme, znižuje sa tým tepelná odolnosť. Ktorá je v prípade tradičných dosiek okolo 1 650 ° Celzia. Používajú sa na budovanie priečok, dverí alebo ako vnútorné či vonkajšie obklady všetkých druhov pecí.

Pri výrobe sú použité špeciálne anorganické keramické vlákna, ktoré sú spájané organickým spojivom. Tým získava materiál unikátnu a veľmi odolnú mechanickú štruktúru. Okrem toho však to najdôležitejšie, a to je vysoká odolnosť voči teplu a nízka tepelná vodivosť.

Napriek tomu, že sú žiaruvzdorné dosky a ostatné izolačné materiály vystavené vysokým teplotám, neobsahujú žiadne škodlivé plynné splodiny, ako napríklad azbest. Sú tak zdravotne nezávadné. Ich obrovskou výhodou je okrem chemickej stability aj schopnosť opracovateľnosti a flexibility. Tam kde sú potrebné žiaruvzdorné izolácie hrá Fiberfrax hlavnú rolu.

Hodnotenie

Žiaruvzdorné dosky Fiberfrax sú zárukou kvality
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma