Ako so sebou pohnúť, keď sa ti nič nechce?

Ako so sebou pohnúť, keď sa ti nič nechce?

Prečo máš pocit, že za celý deň v práci nič neurobíš

25.06.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Stáva sa aj tebe, že pracuješ celý deň, ale nič nemáš poriadne hotové? Čím to je a ako znova naštartovať svoju produktivitu? Odpoveď je jednoduchá.

 

Zlý deň v práci

Nie každý deň je dokonalý a všetci máme jeden z tých „zlých“ dní, kedy nie je pre prácu nálada alebo sa cítime moc unavený. V tejto situácii nie je potrebné nič tlačiť – je treba to prijať a pokúšať sa prísť na plán, ako sa zrelaxovať. Sprav nejakú spontánnu vec, choď si zacvičiť, zabehať alebo si naplánuj cestu do zahraničia. Fyzická aktivita je jedna z najprospešnejších metód, ako si vyčistiť hlavu a príst na nové myšlienky.

 

Odpočinok je rovnako dôležitý ako práca

 Práca, ktorú robíme každý deň pod stresom vie na nás zanechať stopy. Aj napriek tomu, že je dokázané, že stres má na náš výkon v práci alebo v škole prospešný účinok, vie sa naopak aj vypomstiť. To najmä vtedy, ak pracovná vyťaženosť nie je vyrovnávaná dostatočným oddychom a spánkom. U mnoho workoholikov a ľuďom, ktorý nevedia z času na čas „vypnúť“ sa objaví demotivácia a dokonca aj syndróm vyhorenia. Z toho vychádza, že každá práca si vyžaduje aj dostatočný odpočinok.

 

Nový prístup k práci

Zdá sa ti, že nepracuješ tak produktívne ako kedysi? Nevyhovuje ti mrhať svojím časom na odpočinok, alebo naň vôbec nemáš čas? Aby si dal svojej mysli trochu vydýchnuť, vyskúšaj si svoje najťažšie úlohy alebo zadania rozdeliť na menšie úlohy, ktoré budú pre teba jednoduchšie. Prípadne, ak máš skutočne problém sústrediť sa, čo sa z času na čas stáva, dokonči aspoň jednoduchšie úlohy, čo ťa čakajú. Týmto spôsobom nebude tvoj deň bez progresu a vyriešiš aspoň niektoré zo zadaných úloh.

 

 

 

Hodnotenie

Ako so sebou pohnúť, keď sa ti nič nechce?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma