10 tipov, ako si oživiť domácnosť a interiér doplnkami

10 tipov, ako si oživiť domácnosť a interiér doplnkami

Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi.

26.04.2022 | PoctiveSEO | eya-interier.sk

Nudí vás aktuálne zariadenie vašej domácnosti a pozeráte po dekoráciách, ktoré z vášho domu alebo bytu urobia útulný a moderný domov?

 

Umelecké fotografie a obrazy

Obrazy sú niečo, čo vás len tak ľahko neomrzí. Farby a tvary rámov, odlišné motívy, písané texty, čiernobiele či umelecké fotografie alebo portréty, na výber máte veľa možností. Dnes už aj cez internet objednáte za priateľské ceny nahderne plagáty a ilustrácie tých najrôznejších motívov.

 

Oživiť vaše steny môžete aj starými rodinnými fotografiami alebo jednoduchými dekoráciami Nájdite si čas a vyzdobte si vaše steny a váš interiér ručne maľovanými obrazmi s krásnymi fotorámčekami.

Kvety

Posledné roky sa nesú v znamení minimalizmu, prírody a udržateľnosti. Vpustite do domu prírodu aj pomocou kvetov, ktoré sú farebnou extázou pre interiér. Prinesiete tak domov živú energiu a zároveň potešíte vaše zmysly. Ak sa rozhodnete pre živé kvety, zožeňte si fikus, monsteru, citrónovník alebo napríklad palmu a dajte im priestor, nech rastú. Veľká kvetina opticky zväčší priestor a miestnosť tak bude pôsobiť vzdušným a sviežim dojmom.

 

Ekológia hýbe svetom a za posledné roky sa veľa domácnosti nesie v znamení minimalizmu, prírody a udržateľnosti. V interiéroch sa čoraz častejšie objavujú recyklované, drevené a ručne vyrábané doplnky. Aj nástenné dekorácie s motívmi vtáčikov, zvierat a zelene patria medzi bytové doplnky, ktoré vás prepoja s prírodou a len tak rýchlo z módy nevyjdú.

 

TIP: Viete ako zariadiť domácnosť v škandinávskom štýle?

Tapety

Tapety sú opäť v móde a bezpochyby vyženú nudu a stereotyp v každej domácnosti. Steny ponúkajú mnoho priestoru na vyhranie sa a pri prerábke domácnosti ho treba využiť. Na trhu dostanete zaujímavé tapety na stenu snapriklad aj s 3D efektom či dominantné tapety s motívom kvetov a listov. Veľkým trendom sú aj fototapetys nádychom 80. rokov.

Ak patríte k vášnivým fotografom, môžete si tapetu navrhnúť sami a nechať si ju na mieri vytlačiť v tlačiarni.

Koberce

Behúne a koberce zažívajú svoj comeback. Dizajnový koberec je neopozeraný prvok, ktorým môžete skrášliť prakticky každú miestnosť v domácnosti. Treba dodať, že čím ďalej častejšie nájdeme koberce visieť aj na stenách, ktoré tak vytvoria tak veľmi luxusnú nástennú dekoráciu. Navyše skvele tlmia zvuk a môžu ochrániť podlahu.

 

TIP: Viete ako sa starať o parkety

  Závesy

Ak ich chcete zvýrazniť charakter celej miestnosti, využite moderné záclony alebo závesy. Zvoľte také, ktoré budú s priestorom kontrastovať. Svetlé farby závesov priestor rozjasňujú, zatiaľ čo tmavšie odtiene vytvárajú opačný efekt. Príjemný, ľahký a vzdušne pôsobiaci záves určite patrí k trendom moderného bývania.

Osvetlenie

Váš dizajn, náladu a celkovo atmosféru v miestnosti osviežite aj veľkým nápaditým lustrom či nástenným, stolovým alebo podlahovým osvetlením. Nebojte sa experimentovať ako s veľkosťami, tak aj s tvarmi. Zaujímavo rozmiestnené osvetlenie bude zaručene bytovým doplnkom krásy vašej obývačky, jedálne, spálne, ale aj detskej izby.

Farebné steny

Najlepší spôsob, ako osviežiť interiér je nová maľovka. Ak vás biela farba nudí a nebojíte sa experimentovať, namaľujte vaše steny farbami, ktoré sú momentálne veľmi trendy ako sýtočervená, kanáriková žltá alebo námorná modrá. Verte, že do miestnosti sa vám potom bude vstupovať úplne inak.

 

Tip: Viete ako vyčistiť pomaľované steny?

Obrusy a deky

Pravdepodobne nie je nič jednoduchšie ako starý kuchynský stôl prikryť pekným obrusom. Orem toho pekne zarámovaná dečka vyzerá dobre aj na stene. Netrba to však preháňať, aby sa vaša domácnosť nepremenila na starobinec. Ak však pre ne nájdete vhodné miesto, urobíte divy.

Vankúše

Aj keď sa to nezdá, zútulniť vašu domácnosť si môžete aj vankúšmi. Ak chcete dodať izbe trochu sviežosti zvoľte vankúš so zaujímavou dekoračnou obliečkou. Potom si už len zapáľte sviečku, uvarte čaj a relaxujte.

Čalúnený nábytok

Výrazné čalúnenie premení vaše kresielka a taburetky na originál. Čalúnený nábytok je prvkom, ktorý dodá interiéru osvieženie a rozhodne upúta. Získate tak originálne sedenie, ktoré na seba strhne pozornosť a zároveň rozprúdi kreatívnu energiu u vás doma.

Dominika Blchová, SEO služby a copywriting

 

Hodnotenie

10 tipov, ako si oživiť domácnosť a interiér doplnkami
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma