Paletová preprava tovaru

Paletová preprava tovaru

Efektívnejší, bezpečnejší a ekologickejší spôsob prepravy

26.04.2022 | Focus Logistics s.r.o. | www.focuslogistics.sk

Oplatí sa paletová preprava tovaru? Prečo by ste si vo svojej firme mali vybrať práve tento spôsob prepravy? Prinášame vám 7 jednoduchých dôvodov, pre ktoré paletová preprava stojí za zváženie.

 

Jednoduchá manipulácia

 

V sklade plnom rôzne veľkých krabíc a balíkov vládne oveľa väčší chaos, než v skladoch, kde sú zásielky prehľadne uložené v rovnakých paletách, ktoré sa pomocou vysokozdvižných vozíkov jednoducho premiestňujú a skladajú na seba.

 

Lepší prehľad a efektívnejšie využitie skladových priestorov

 

Jednak vďaka paletám môžete získať lepší prehľad o položkách vo vašom sklade, ale tiež je dôležité brať do úvahy, že skladovanie jednotlivých krabíc a balíkov je oveľa menej efektívne. Niektoré krabice totiž nie je možné naskladať na seba, kvôli čomu v regáloch vznikajú prázdne priestory a častejšie ich musia zamestnanci skladu presúvať a ukladať manuálne. Tým sa zvyšujú celkové náklady na skladovanie a manipuláciu s tovarom, pretože priestory skladu nie sú využité na 100% a tiež si vyžadujú väčší počet personálu.

 

Minimálne riziko poškodenia aj dlhšia čerstvosť

 

Paletová preprava tovaru je nielen jednoduchšia, ale tiež bezpečnejšia. Ako sme už spomínali, ak tovar zasielate v krabiciach a balíkoch, musia s nimi manipulovať priamo zamestnanci skladu, a tak kvôli ľudskému faktoru častejšie dochádza k poškodeniu tovaru, ktorý sa v zásielkach nachádza. Ak zasielate krehké predmety, platí to dvojnásobne – práve paletová preprava minimalizuje riziko ich poškodenia. A vedeli ste, že palety pomáhajú udržiavať potraviny a iné produkty podliehajúce skaze čerstvé? Je to tak kvôli pravidelnej cirkulácii vzduchu, ktorú umožňujú medzery v spodnej časti palety.

 

Paletová preprava tovaru a jej ekologický aspekt

 

V dnešnej dobe by mali firmy dbať aj na ekologický aspekt svojho podnikania. Z tohto pohľadu je paletová preprava ideálnym riešením – palety sa totiž dajú dlhodobo opakovane používať a ak už na prepravu tovaru nie sú vhodné, dajú sa ľahko recyklovať. Veď určite ste už sami videli napríklad nábytok, vysoké záhony či ďalšie šikovné „vychytávky“ vyrobené z paliet.

 

Paletová preprava – cena

 

Preprava paliet býva zväčša finančne výhodnejšia, než preprava krabíc a balíkov. Je to tak už z vyššie uvedených dôvodov – jednoduchšia manipulácia, menšie riziko poškodenia, efektívnejšie skladovanie či ekologický aspekt.

 

Ak vás zajíma, koľko by vás stála paletová preprava tovaru od Focus Logistics, nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Zdroj: Wade Austin Ellis | UNSPLASH.COM
 

Hodnotenie

Paletová preprava tovaru
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma