4 spôsoby ako otužovať počas zimy

4 spôsoby ako otužovať počas zimy

Keď sa povie slovo „otužovanie“, čo sa vám okamžite vybaví v predstavách?

29.01.2021 | Hi Promotion s.r.o. | ski-max.sk

Táto výnimočná aktivita nemusí totiž výlučne znamenať len kúpanie sa v ľadovom jazere, či v inej exteriérovej vodnej ploche. Spôsobov ako svoj organizmus otužovať je ďaleko viac a každý jeden prináša nášmu zdraviu radu pozitívnych benefitov. Viete, aké sú spôsoby otužovania sa počas zimy?

 

1.Menej vrstiev oblečenia je niekedy viac

 

Poznáte to, zimné mesiace, keď je vonku len pár stupňov nad nulou a vám je zima už len pri pohľade na tú kúzelnú snehovú rozprávku z okna. Bŕŕŕ, každá predstava času stráveného vonku sa vám okamžite spája s naobliekaním sa do čo najväčšieho počtu zimného oblečenia, ideálne do hrubého lyžiarskeho outfitu so všetkým, čo k tomu patrí, vrátane niekoľkých vrstiev termo oblečenia, minimálne dvoch párov hrubých ponožiek a lyžiarskych rukavíc.

Nato, aby ste sa cítili vonku príjemné nepotrebujete desať vrstiev lyžiarskeho oblečenia. Vyskúšajte sa do zimy vydať o pár vrstiev oblečenia ľahší. Postupom času spozorujete rozdiel a nebudete toľko bojovať s neustálou zimnicou. Nezabúdajte však na základ, ktorý je tvorený funkčným oblečením, zimnou bundou, nohavicami, rukavicami a nákrčníkmi.

 

2.Vetranie aj počas zimy a spánok v chladnom prostredí

 

Doprajte svojmu domácemu prostrediu pravidelnú dávku čerstvého vzduchu aj počas zimy. Ideálne je na pár minút vyvetrať napríklad i vo svojej spálni pred tým, ako si plánujete ísť ľahnúť. A základné pravidlo výdatného spánku (a mierneho otužovania zároveň)? Nechajte vo svojej spálni optimálnu chladnejšiu teplotu, v ktorej sa vám bude výdatne spať.

 

3.Pravidelné zimné prechádzky

 

Pod otužovaním si nemusíme výlučne predstaviť iba pobyt v studenej vode. Miernejšou, ale stále účinnou formou otužovania nášho tela je i pravidelne strávený čas na prechádzke v zimnom počasí. Zimná príroda dokáže byť skutočne okúzľujúca a nabiť vás pozitívnou energiou.

 

4.Pár minút v studenej sprche

 

Postačí skutočne pár desiatok sekúnd studenej sprchy aspoň trikrát v týždni a priaznivé výsledky nenechajú na seba dlho čakať. Odporúčame začínať postupným uberaním teplej vody a sústredením sa na svoj pravidelný dych.

S fyzickým pocitom neustálej zimy bojuje veľké množstvo ľudí. Ak patríte medzi nich, naše tipy vám pomôžu, ako s týmto problémom zatočiť a byť aj počas zimných mesiacov fit.

Hodnotenie

4 spôsoby ako otužovať počas zimy
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma