Beh prináša nášmu zdraviu výnimočné benefity

Beh prináša nášmu zdraviu výnimočné benefity

Možno vás nasledujúce riadky presvedčia o tom, že beh skutočne stojí za vyskúšanie!

29.01.2021 | Hi Promotion s.r.o. | upbrands.sk

Podobne, ako je tomu v prípade iných športových aktivít, tak i beh prináša nášmu (fyzickému i psychickému) zdraviu množstvo dobrého a prínosného. Ak patríte medzi milovníkov behu, tak zaručene aj hneď teraz dokážete vymenovať množstvo pozitív, ktoré beh do vášho života prináša. A ak patríte medzi nováčikov, ktorí stále zvažujú, či začať s touto skvelou fyzickou aktivitou, tak vás možno nasledujúce riadky presvedčia o tom, že beh skutočne stojí za vyskúšanie!

 

Zmierňuje účinky dlhodobého chronického stresu na mozog: beh úspešne bojuje so stresom, depresiami, záchvatmi paniky, ale i s úzkosťami.

 

Buduje sebadôveru a sebavedomie: vďaka behu opúšťate svoju zónu komfortu, prekonávate svoje limity a púšťate sa do nových výziev, ktorých zdolávanie buduje pocit sebadôvery, sebavedomia i motivácie.

 

Napomáha lepšiemu spánku: nie len, že vďaka behu bude vaše zaspávanie oveľa rýchlejšie, ale predĺži sa i čas a celková kvalita vášho spánku.

 

Zlepšuje fyzickú kondíciu a spevňuje postavu: pravidelným behom si zaručene vylepšíte svoju celkovú fyzickú kondíciu a spozorujete i pozitívne zmeny na svojej postave.

 

Stimuluje pamäť a učenie: verte, či neverte, ale vďaka behu sa vám bude omnoho lepšie učiť a zapamätávať. Aeróbne cvičenie ako beh aktivuje oblasť mozgu, ktorá je zodpovedná za výkonné funkcie, ako je kontrola pozornosti a pracovná pamäť.

 

Učí nás sústrediť sa na prítomný moment: behávanie predstavuje jednu z alternatív klasickej meditácie.

 

Je finančne nenáročný: beh je jeden z najlacnejších športov. Nepotrebujete k nemu žiadnu špeciálnu výbavu ani športovisko. Postačí tričko na cvičenie, obľúbené bežecké legíny a môžete sa vydať na svoju obľúbenú trasu do prírody, či mesta. A samozrejme- nemožno zabudnúť ani na tenisky na behanie.

 

Robí nás šťastnejšími: šport je prosto zárukou dobrej nálady. Prečo je tomu tak? Odpoveď je jednoduchá- uvoľňovanie endorfínov. Priaznivý vplyv behu na naše mentálne zdravie sa znásobuje kombináciou pravidelného aeróbneho cvičenia (napr. behu) a meditácie. 

Presvedčili sme vás, aby ste dali behu šancu? Pevne dúfame, že áno a že si ho zamilujete. Za vyskúšanie predsa nič nedáte!

 

Hodnotenie

Beh prináša nášmu zdraviu výnimočné benefity
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma