5+1 dôvodov, prečo môže byť hranie logických hier pre vás prínos

5+1 dôvodov, prečo môže byť hranie logických hier pre vás prínos

Je hranie hier pre vás dobré? Touto otázkou sa zaoberajú pravdepodobne viacerí. Nielen u detí, ale aj u dospelých.

15.07.2021 | PoctiveSEO | spidla.cz

Existujú oprávnené obavy, že hodiny trávené hraním videohier môžu mať nepriaznivý vplyv na človeka. Avšak hrať hry s mierou môže dokonca priniesť určité benefity.

 

Môžu pomôcť zmierniť depresiu a úzkosť

Ľudia, ktorí trpia problémami s duševným zdravím, ako sú stres alebo depresia, si môžu vybiť svoju frustráciu a agresiu práve hraním logických hier. Hry poskytujú často čas na relaxáciu, ktorý umožní vyhnúť sa určitej úrovni stresového vzrušenia.

 

Môžu pomôcť budovať vytrvalosť

Výhodou hrania logických hier je, že buď vyhráte alebo stále skúšate, učíte sa z vlastných chýb, až kým nedosiahnete ciel. Čo môže mať veľmi pozitívny vplyv na dosiahnutie konkrétnych cieľov. Logika je potrebná napríklad pri podnikaní a vo vašom profesionálnom živote. Videohry vám môžu pomôcť vybudovať si vytrvalosť a trpezlivosť, aby ste videli prešľapy ako ďalšiu príležitosť na vzdelávanie.

 

Môžu vám pomôcť socializovať sa

Ľudia, ktorí hrajú video hry môžu byt' sú niekedy opečiatkovaný ako príliš izolovaní, ale opak je v skutočnosti pravdou. Nárast hrania viacerých hráčov online sa teší popularite, a teda novej podobe socializácie, v ktorej hráči spolu pracujú na riešení rôznych problémov. 

 

 

Môžu vás naučiť lepšie riešiť problémy

Logické či vzdelávacie spoločenské hry založené na misiách, hádankách, či rébusoch, ktorých riešenie môže trvať niekoľko hodín, vám môže pomôcť naučiť sa myslieť strategicky a tým získať lepšie zručnosti pri riešení problémov. 

 

Zlepšujú vašu celkovú pohodu

Hra by mala byt' predovšetkým o zábave. A ak vás to baví, je to pravdepodobne dobrá vec. Videohry môžu byť pre vás dobré, keď sa hráte striedmo a s rozvahou. Rovnako ako pri pravidelnom cvičení, zdravom životnom štýle, dostatku odpočinku aj hranie hier je jedna z mnohých vecí, ktoré môžete pre seba urobiť, aby ste si zlepšili svoju celkovú pohodu.

 

Môžu zlepšiť koordináciu a pamäť

Keď sa hráte, nepozeráte iba bezmyšlienkovite na monitor. Aby ste mohli hrať, musíte byť schopní koordinovať vizuálne, zvukové a fyzické pohyby a zlepšovať tak celkovú koordináciu. Taktiež si musíte zapamätať rôzne pravidlá, cesty a kombinácie klávesníc pre špeciálne pohyby, ktoré pomáhajú zlepšovať vašu krátkodobú a dlhodobú pamäť.

 

Photo by
Photo by

Hodnotenie

5+1 dôvodov, prečo môže byť hranie logických hier pre vás prínos
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma