Ako stavať rýchlo, ľahko a ekologicky

Ako stavať rýchlo, ľahko a ekologicky

Aj vy sa chystáte stavať, ale neviete aký stavebný materiál zvoliť?

12.07.2021 | Leier Baustoffe SK s.r.o. | www.leierprodukty.sk

Chcete, aby výstavba prebehla čo najrýchlejšie, uvažujete aj nad alternatívou stavať svojpomocne, ale máte strach, aby ste niečo nepokazili, a tým neutrpela kvalita vášho domu. Chcete len to najlepšie pre seba a svoju rodinu, no zároveň máte  rozpočet, do ktorého sa musíte zmestiť. Tiež by ste chceli byť zodpovední, pretože životné prostredie a otázka ekológie či udržateľnosti vám nie je cudzia… to všetko sú otázky, s ktorými sa stretáva každý, kto sa rozhodne postaviť si vlastný dom a zabezpečiť bývanie, ktoré bude vyhovovať predstavám celej rodiny. Je to však mnoho kritérií a často sa stáva, že v konfrontácii s realitou, začnete postupne zľavovať z nárokov a uprednostníte len jeden z nich. Máme však pre vás skvelý tip, ktorý vyhovie všetkým spomínaným požiadavkám.

 

Na trhu nájdete aj výnimočný stavebný systém Durisol, ktorý spĺňa atribúty rýchlej výstavby a dokáže  vám ušetriť peniaze, dodatočné práce a v neposlednom rade aj energiu. Okrem toho sa jedná o prírodný produkt na báze dreva, obnoviteľného zdroja, ktorého výroba aj logistika zohľadňuje dopad na životné prostredie. Pritom životnosť materiálu Durisol je minimálne taká, ako  tradičných materiálov.  Znie to až príliš dobre? Aj to tak je, pretože nad vývojom tohto materiálu a tiež neustálym zdokonaľovaním výrobného procesu  strávila spoločnosť Leier mnoho rokov. Inovácie však doviedla do dokonalosti a vytvorila materiál, ktorý spĺňa všetky požiadavky kvalitnej, nízkoenergetickej aj pasívnej stavby.

 

Ekologická výroba

Durisol je prírodný a 100% recyklovateľný materiál. Jeho hlavnou surovinou je odkornená drevná štiepka , ktorá sa na iné účely už nedá technologicky využiť. Celá výroba je bezodpadová a prebieha bez procesu horenia pri minimálnej spotrebe energií. Drevná štiepka sa vo veľkorozmernej miešačke zmieša s cementom a vodou, a následne sa  zušľachtí mineralizačnými prísadami.  Takto pripravená zmes sa v stroji, ktorý sa nazýva finišer, vleje do foriem, v ktorých nadobudne požadovaný tvar, zhutní a vytvorí sa tvarovka. Čerstvá tvarovka sa 24 hodín stabilizuje, potom sa premiestni na medziskládku, kde „zreje“ ďalších 6-8 dní. Potom sa tvarovky ofrézujú na požadovaný rozmer, skompletujú a pripravujú na expedovanie.       

Efektívna a rýchla výstavba

Tvarovky majú nízku hmotnosť, vďaka čomu sa s nimi jednoducho manipuluje. Celý systém funguje na princípe stavebnice, pričom nie je potrebné použitie ťažkých stavebných mechanizmov. Stavbu tak zvládnete aj svojpomocne, len s pomocou pár šikovných rúk. Tvarovky pre obvodové steny majú vloženú tepelnú izoláciu, ktorou môže byť grafitový polystyrén alebo minerálna vlna, takže dodatočné zatepľovanie odpadá. Na stavbe sa 1. rad tvaroviek ukladá do maltového lôžka, následne sa „nasucho“ alebo na nízkoexpanznú montážnu penu vytvárajú jednotlivé rady obvodových a vnútorných stien. Nakoľko tvorí Durisol z 90 % drevná štiepka, tvarovky sa veľmi ľahko opracujú, pília, režú, frézujú i vŕtajú. Pri montáži „nasucho“ sa vylievajú betónom každé 4 rady tvaroviek, pri montáži na nízkoexpanznú penu každých 6 radov. Po zabetónovaní sa vytvorí veľmi pevná a  odolná konštrukcia. Steny Durisol sa štandardne omietajú, resp. sa môžu obkladať rôznym materiálom, napr. drevom, obkladovými tehlovými pásikmi, cementotrieskovými doskami... V ponuke je viac rozmerov tvaroviek pre obvodové steny i akustické tvarovky na vnútorné steny so zvýšenou zvukovou izoláciou.

 

Ak vás tento inovatívny materiál zaujal, pokojne kontaktujte odborníka, ktorý vám o ňom povie viac.

 

 

 

ekologická tvarovka Durisol 45 s minerálnou vlnou
dom z Durisolu

Hodnotenie

Ako stavať rýchlo, ľahko a ekologicky
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma