Ako deti pripraviť na nový školský rok

Ako deti pripraviť na nový školský rok

Nový školský rok znamená stretnutie so spolužiakmi, učiteľmi a povinnosti.

23.09.2021 | PoctiveSEO | altima.cz

Je normálne, že deti niekedy majú strach z návratu do školy. Ako deťom uľahčiť prechod z prázdninového režimu do školského režimu a ako ich pripraviť?

 

Bez ohľadu na vek, mnohé deti sa obávajú nástupu do školy alebo návratu do školy. Dobrou správou je, ako rodičia môžete urobiť niečo preto, aby ste im uľahčili myseľ a pomohli im pripraviť sa.

 

Späť do rutiny

 

Počas školy, by aj deti mali mať svoju každodennú rutinu. A to sa týka aj spánku a vstávania. Preto by mali, niekoľko týždňov pred začatím školy, chodiť skôr spať, aby si zvykli. Teplý kúpeľ, čítanie kníh alebo počúvanie albi hovoriacich kníh pred spaním, môžu dieťaťu pomôcť lepšie zaspať.

 

Školský režim

 

Nielen vytvorenie pravidelnej rutiny spánku, ale aj celého týždňa je pre deti dôležité. Odporúčame vám ho s deťmi precvičovať. K tomu patri pravidelne robenie domácich úloh, hranie didaktických hier, čistenie zubov, kúpanie, čítanie pred spaním a podobne.

 

 

Správna školská taška

 

Príliš ťažké alebo nesprávne nosené tašky nie sú vhodné. Pri výbere školskej aktovky, preto dbajte na materiál, ktorý by mal byt' z ľahkej tkaniny, ktorá nebude zaťažovať ramená.

 

Bezpečnost

 

Nezabudnite deti poučiť o bezpečnosti na cestách, a to najmä vtedy, keď do školy chodia samy. Pre lepšiu viditeľnosť ich pribaľte do školskej tašky reflexné prvky alebo im na tašku, alebo oblečenie rovno prišite či nažehlite reflexné nažehlovačky na oblečenie.

 

Vytvorte deťom zdravé návyky

 

Zapojte svoje deti do výberu a prípravy zdravých obedov a občerstvenia do školy. V zime nezabudnite na prevenciu pred prechladnutím, a to vhodným teplým oblečením a teplými nápojmi, ako rôzne čaje na posilnenie imunity napr. peruánskou macou.

 

Okrem toho by deti mali byt' fyzické aktívne a zapájať sa do rôznych činností, ktoré ich bavia.

 

Porozprávajte sa

 

Ubezpečte dieťa, že nervozita je úplne prirodzená. Ak deti začínajú v novej škole, týždeň alebo dva pred začiatkom školy ich pripravte. Urobiť tak môžete aj rozhovorom, ak sa boja alebo cítia a nervózne. Porozprávajte sa o ich obavách, čoho sa boja alebo čo ich znepokojuje.

 

Oslávte začiatok nového školského roka

 

Najhlavnejšie je to, aby sa deti tešili. Oslávite prvý školský deň, aby deti vnímali ako nástup opäť do školy ako pozitívny.

 

A nezabudnite sa odfotiť! Vy a vaše deti budete mať určite skvelý rok!

Obrázok od Vinicius Imbroisi z Pixabay
Photo by

Hodnotenie

Ako deti pripraviť na nový školský rok
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma