Ako získať vytúženú brigádu bez praxe?

Ako získať vytúženú brigádu bez praxe?

Chceš byť rovnocenným kandidátom na pracovnom pohovore i bez skúseností?

21.09.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Prax, resp. ročné pracovné skúsenosti sú pre väčšinu pracovných pozícií dôležité, nie každý ich však má za sebou. Dá sa prax na pohovore niečím naradiť? Ako zo seba spraviť rovnocenného kandidáta na vysnívanú pracovnú pozíciu i bez praxe?

 

Pamätaj, to, že si bol zavolaný na pohovor je iba jeden menší krok k získaniu práce. Na pracovný pohovor ťa firma nezavolala preto, lebo ti chcú tú prácu dať, ale preto, aby si ich presvedčil, o tom, že ti ju majú dať.

 

Informuj sa a starostlivo sa prichystaj

Na pohovor musíš ísť vždy riadne pripravený. Osobu na druhej strane stola bude zaujímať to, čo si predstavuješ po ponúkanou pracovnou pozíciou, čím ťa zaujala a čo by si na tomto mieste robil. Odporúčame byť najúprimnejší ako sa dá. Ak za sebou nemáš dostatočnú prax, musíš priznať, že si začiatočník a máš chuť na sebe pracovať.

 

Nie je to len tak

Aj keď síce povieš, že máš chuť na sebe pracovať, musí to niečo dokazovať. Ak si v odbore, v ktorom je pracovná ponuka nikdy predtým nepracoval, nemôžeš prísť len tak naprázdno. Najpohodlnejším spôsobom, ako sa vzdelať sú napríklad online kurzy, testy a kvízy, kde dostaneš prinajmenšom základy v danom okruhu.

 

Skúsenosti z predchádzajúcej práce

Využi to čo máš. Ak sa pri pohovore dostaví téma skúseností, pracuj s tým, čo máš, a tým sú bývalé práce a brigády. Každá práca ťa niečo naučí. Ukáž, že si schopný zamestnanec, ktorý dbá na detaily, pravidelnú dochádzku a hlavne, neštíti sa robiť naviac.

 

Nezabudni vyzdvihnúť i ostatné kvality – silné a slabé stránky, jazykové znalosti, prípadne aj nejaké absolvované kurzy i z iných odborov.

 

Hodnotenie

Ako získať vytúženú brigádu bez praxe?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma