Ako sa sústrediť na učenie

Ako sa sústrediť na učenie

Uč sa tak, aby si sa neunavil ale všetko si dôkladne zapamätal

20.10.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Učenie na skúšku vie byť občas veľmi vyčerpávajúce a zdĺhavé. Pre viacerých študentov je náročné dlhodobo udržať svoju pozornosť, prichádzajú pocity demotivácie a únavy. Preto sme si pripravili niekoľko rád, ako zlepšíš svoj proces učenia

 

Poctivo si naplánuj skúšky 

Dátumy pre skúšky sa vždy oznamujú vopred, aby žiadny študent nemal problém sa riadne pripraviť a rozplánovať si všetky testy. Nikdy si skúšky nenechávaj na poslednú chvíľu, radšej sa priprav na prvé termíny. V prípade neúspechu si budeš môcť známku opraviť. 

 

Nájdi príjemné prostredie na učenie 

Každému sa dobre učí niekde inde - niekomu v pohodlí domova, niekomu v kaviarni, študovni alebo knížnici. Vyber si miesto, ktoré ti bude vyhovovať a učievaj sa prevažne tam. 

Na vybranom mieste by ťa nemalo nič vyrušovať, ani sociálne siete. Mobil si nastav na tichý režim alebo ho rovno vypni, aby ťa nevyrušoval. 

 

Pravidelné pauzy sú dôležité 

Aby si bol dostatočne produktívny a sústredený je podstatné mozgu umožniť odpočinik. Môžeš si zvoliť systém, ktorý ti bude vyhovovať, napríklad pracovať 45 minúť a potom 15 minút odpočívať. Môžeš si zatiaľ ľahnúť alebo sa ísť prejsť. Počas pauzy nerieš nič spoločné so školou alebo učením.  

 

Stravuj sa zdravo a pravidelne pi vodu 

Aby tvoj mozog aj telo ostalo v kondícii a vyživené, je dôležité pravidelne jedávať a piť vodu. Buď hydratovaný a jedlo nevynechávaj. Skúšky sa nedajú prežiť iba na káve, energetických drinkoch alebo čajoch s kofeínov. Aby si stimuloval sústredenosť a pamäť odporúča sa jesť počas štúdia vlašské orrchy, mandle, horkú čokoládu alebo banány. 

 

Učenie môže byť zábavné

Dlhodobé učenie o samote nemusí každému vyhovovať. Ak niečomu nerozmieš môžeš sa obrátiť na svojich spolužiakov. Navyše ich môžeš požiadať, aby ste sa vedeli učiť spolu a navzájom si spríjemnili skúškové obdobie. 

 

Po úspešnej skúške sa odmeň

Po náročnom štúdiu je v poriadku sa odmeniť. Napríklad, ešte predtým, ako sa pôjdeš učiť, si stanov ciel, niečo čo by si chcel. Môže ťa to motivovať učiť sa podctivo a efektívnejšie. 

A nie len po škúške, ale aj počas učenia si môžeš vytvoriť odmeňovací systém. Napríklad po každej naučenej strane si dopraješ horúcu čokoládu, alebo si pozrieš svoj obľúbený seriál. 

 

Učievaj sa radšej počas dňa

Skúsení študenti možno vedia, ale noc nie je pre každého najvhodnejší čas na učenie. V tomto čase sa telo prirdzene chystá na spánok. Pokojné prostredie pre štúdium, príjemná hudba a teplé, príjemné svetlo stolovej lampy vytvárajú úžasné prostredie pre spánok. Viacerým sa chce počas učenia v noci spať. Preto odporúčame učiť sa radšej počas dňa, kedy má telo najviac energie a mozog sa vie najviac sústrediť. 

 

Hodnotenie

Ako sa sústrediť na učenie
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma