Ako‌ ‌si‌ ‌vybrať‌ ‌koberec‌ ‌do‌ ‌spálne?‌ ‌

Ako‌ ‌si‌ ‌vybrať‌ ‌koberec‌ ‌do‌ ‌spálne?‌ ‌

Spálňa je miestom odpočinku. Aj preto by mala pôsobiť príjemne, útulne a harmonicky.

25.10.2021 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Jedným z dôležitých bodov pri zariaďovaní spálne, ktorý prispeje aj k celkovému komfortu, je výber vhodného koberca. Na aké faktory by ste sa mali zamerať?

 

Aký je váš rozpočet?

 

Na trhu nájdete celú radu rôznych kobercov, ktoré sa líšia z hľadiska vlastností, dizajnu a predovšetkým ceny. Cenu kobercov ovplyvňuje aj veľkosť, spôsob výroby a materiál. Aj preto je jej stanovenie akýmsi odrazovým mostíkom, ktorý vám pomôže pri výbere koberca.

 

Rozhodnite sa pre typ koberca a materiál

 

Pokiaľ chcete, aby bol koberec jedinou podlahovou krytinou vo vašej spálni, poobzerajte sa po meraných kobercoch, ktoré si môžete nechať upraviť na presný rozmer. Merané koberce sú dostupné v rozličných farbách a vzoroch, ktoré doplnia vašu spálňu. Môžete si vybrať z kobercov uzlíkových, strihaných aj filcových. Alternatívou k meranému kobercu je kusový koberec do spálne, ktorý doplní inú podlahovú krytinu. Kusové koberce sú dostupné v rôznych prevedeniach, vzoroch a štýloch, vďaka čomu si skutočne vyberie každý.

 

Okrem typu koberca si vyberte aj vhodný materiál. Medzi obľubené patria syntetické materiály ako polyamid, polyester a polypropylén, ktoré sú zároveň odolné a cenovo dostupné. Z prírodných materiálov sa do popredia dostávajú vlnené koberce, ktoré sú vysokokvalitné, ale vyznačujú sa vyššou cenou.

 

Koberce a ich textúry

 

Koberce do spálne by mali byť komfortné a mäkké, preto by ste mali vybrať takú textúru, ktorá poskytne vašim chodidlám vytúžené pohodlie. Skvelou voľbou je napríklad shaggy koberec s dlhým vlasom, ktorý je dostupný v mnohých farebných prevedeniach. Shaggy koberce pôsobia luxusným a jemným dojmom a dokonale doplnia každú spálňu.

 

Vyberte si tú právú farbu koberca

 

Bezpečnou voľbou je bez pochýb koberec v prírodných farbách, ku ktorému poľahky doladíte doplnky rôznych odtieňov. Svetlé koberce miestnosti opticky zväčšia, preto sú vhodné aj do malých miestností. Tmavé koberce zas na druhej strane dokážu skryť nečistoty.

 

Hodnotenie

Ako‌ ‌si‌ ‌vybrať‌ ‌koberec‌ ‌do‌ ‌spálne?‌ ‌
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma