Prvý deň v novej práci. Ako ho zvládnuť na jednotku?

Prvý deň v novej práci. Ako ho zvládnuť na jednotku?

Začleň sa do kolektívu a nechaj nervozitu bokom

22.10.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Ako sa vyhnúť nervozite z prvého dňa v novej práci? Možno sa od nervozity nedá úplne odpútať, ale dá sa zmierniť aspoň tým, že si všetku prípravu nenecháš na poslednú chvíľu. Dobrý prvý dojem môžeš zanechať iba raz:

 

Obleč sa slušne

Ešte večer pred nastúpením do práce si nachystaj čisté a vyžehlené oblečenie. Najlepšie je, ak sa oblečieš v rámci mentality firmy alebo prevádzky, tak ako tvoji kolegovia. Pokiaľ  ešte nevieš, čo ťa presne čaká, stav na istotu a obleč si niečo slušné.

 

Naplánuj si cestu do práce

Doprava a najmä tá ranná je veľmi nevyspytateľná a nikto nechce v prvý deň do práce meškať. Z domu vyraz aspoň 15 minút skôr, iba pre istotu. Vo väčšom meste zvoľ radšej hromadnú dopravu.

 

Buď pozorný

Prvý deň v práci musíš byť neustále ostražitý a pozorný. Všetko si dobre obzri a prečítaj, ak niečomu neporozumieš, môžeš sa stále niekoho opýtať. V ruke maj zošiť alebo blog a zapisuj si všetko, čo nestíhaš riadne registrovať a bude potrebné aj v budúcnosti.

 

Pýtaj sa, keď nevieš!

Opýtať sa a žiadať o podrobnejšie vysvetlenie nie je hanba. Nikto nečaká, že prvý deň v novej práci budeš všetkému rozumieť. Nenechaj nič na domýšľanie a radšej sa pýtaj.

 

Venuj sa kolegom

Síce je prvý deň v novej práci veľmi málo času na debatovanie, aspoň počas obednej pauzy využi čas na zoznámenie sa s kolegami. Určite sú zvedavý, kto nový k nim do kolektívu zavítal.

 

Rozlúč sa s úsmevom

Rozlúč sa s každým vo firme, najlepšie s úsmevom. Nezabudni im poďakovať za pomoc a dať im najavo, že sa ti v práci páčilo.

 

Prvý deň v novom zamestnaní vie byť hektický i stresujúci. Budeš mať však ešte veľa času sa v nej zabehnúť, poriadne spoznať svojich kolegov i nadriadených.

Hodnotenie

Prvý deň v novej práci. Ako ho zvládnuť na jednotku?
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma