Ako si vybrať podlahovú krytinu?

Ako si vybrať podlahovú krytinu?

Akú podlahovinu teda zvoliť a na čo sa zamerať?

29.09.2021 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Podlahová krytina je bez pochýb jeden za najdôležitejších bodov, ktorý musíte vyriešiť pri zariaďovaní alebo rekonštrukcii domácnosti. Nielenže domov dopĺňa po dizajnovej stránke, ale tiež po tej praktickej. Akú podlahovinu teda zvoliť a na čo sa zamerať?

 

Vyberte si podľa materiálu

 

Každý materiál má svoje špecické vlastnosti. Drevené podlahy sa napríklad vyznačujú dlhou životnosťou, pretože ich môžete renovovať a obrusovať. Laminátové podlahy sú pomerne odolné. Vinylové podlahy sú jednoduché na implementáciu. 

 

Ekologická alternatíva

 

Mnohé domácnosti uprednostňujú ekologickejší štýl života. Ak sa radíte medzi ne, môžete  siahnuť po korkovej podlahe, ktorá je vyrobená z prírodného materiálu - korku. Korok pochádza zo špeciálneho stromu, dubu korkového, ktorý sa vyznačuje tým, že jeho kôra dorastá. Aj preto je korková podlaha považovaná za ekologickú alternatívu.

 

Dizajnový kúsok

 

Výrobcovia vám ponúkajú podlahové krytiny, ktoré splnia požiadavky aj tých najnáročnejších. Autenticky a tradične pôsobí drevená podlaha, ktorá je vhodná do interiérov rôznych štýlov. Okrem drevených podláh môžete siahnuť aj po vierohodných imitáciách, ktoré ušetria vašu peňaženku. Medzi obľúbené patria vinylové a laminátové podlahy, ktoré ponúkajú širokú škálu rôznych dizajnových prevedení - imitujú rozličné druhy dreva, vďaka čomu si na svoje príde každý.

 

Ak máte v domácnosti alergika

 

Pokiaľ máte doma alergika alebo astmatika, vyhnite sa meraným kobercom a zvoľte radšej inú podlahovú krytinu. Pokiaľ sa predsa len z dizajnových dôvodov pre kusový koberec rozhodnete, dbajte na to, aby bol vždy čistý.

 

Podlahovina podľa prostredia

 

A samozrejme nezabúdajte ani na to, do akého prostredia budete podlahu montovať. Ak ide napríklad o miestnosť s vyššou vlhkosťou, siahnite po odolnejšej vinylovej podlahe, lamináte alebo linoleu.

Hodnotenie

Ako si vybrať podlahovú krytinu?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma