Prečo sa oplatí cvičenie jogy počas jesene?

Prečo sa oplatí cvičenie jogy počas jesene?

Joga na prvé počutie patrí medzi harmonické, pomalé a jemné pohybové aktivity.

30.09.2021 | Hi Promotion s.r.o. | ski-max.sk

Ak sa však vydáte na hlbšiu cestu spoznávania tohto cvičenia, zistíte, že dokáže byť veľmi dynamické a priniesť vášmu zdraviu veľké množstvo zdravotných benefitov. Cvičenie jogy vo vonkajšom prostredí počas letných mesiacov dokáže byť skutočne príjemnou zmenou oprati vnútorným interiérom joga štúdií, fitness centier či domácností. Ak vám však chladnejšie počasie počas jesene nedovoľuje cvičenie v exteriéri, nezúfajte, joga dokáže mať pre vaše telo skvelý prínos aj pri cvičení v interiéri. 

 

S jogou za pevnejšou postavou a flexibilitou

 

Spevnenie postavy vďaka cvičeniu rôznych joga pozícií nemusí byť iba mýtus. Vďaka joge dokážete skutočne veľmi efektívne spevniť svoje telo, a to najmä v oblasti stredných svalov brucha a zadku či stehien. Okrem posilňovania svalov celého tela je joga ideálna aj ako prostriedok pre natiahnutie celého tela, rozcvičenie sa a zlepšenie celkovej flexibility. Počas chladným jesenných dní, ktoré sú častokrát sprevádzané stresom každodenných povinností, je viac než vhodné každý deň aspoň na pár minút celé telo ponaťahovať a uľaviť tak stuhnutému svalstvu či namáhanej chrbtici.

 

Pripravte svoju kondíciu na zimu

 

Vďaka niektorým typom jogy, ktoré sú dynamickejšieho charakteru a podobajú sa mnohých hiit či kardio cvičeniam, si môžete efektívne pripraviť a udržiavať svoju kondíciu. Joga tak dokáže byť skvelým pomocníkom, ktorý vás kondične pripraví na sezónu zimných športov. Nemusíte sa tak báť vydať sa v zime na lyže, pretože vďaka pravidelného cvičeniu jogy budete mať kondíciu, pevné svalstvo i flexibilitu zvládnuť i náročnejšie svahy. Netreba však ich náročnosť podceňovať a je potrebné myslieť na bezpečnosť a nosenie lyžiarskej prilby

 

Pravidelným cvičením jogy posilňujete i svoje psychické zdravie a imunitný systém. Dobrá imunita je veľmi dôležitá pre sezónu zimných športov. Ani to najkvalitnejšie lyžiarske oblečenie neochráni vaše zdravie pred zimou tak spoľahlivo ako odolná imunita, ktorú treba budovať celoročne.

Hodnotenie

Prečo sa oplatí cvičenie jogy počas jesene?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma