Postarajte sa o svoju citlivú pleť

Postarajte sa o svoju citlivú pleť

Problémy s citlivosťou patria medzi najviac rozšírené ťažkosti vyskytujúce sa na pleti.

30.09.2021 | Hi Promotion s.r.o. | obchod.dermalogica.cz

Citlivá pleť sa môže prejavovať rôznymi spôsobmi od začervenania, reakciou na rôzne pleťové produkty, vznikom nepríjemných vyrážok, či napríklad vysychaním a svrbením. Tento typ pleti si v porovnaní s normálnou neproblematickou pleťou vyžaduje špeciálnu starostlivosť a väčšiu pozornosť, ale i používanie pleťových produktov, ktoré pleti najviac vyhovujú a nespôsobujú jej neželané reakcie. 

 

Myslíte si, že máte citlivú pokožku?

 

Citlivá pokožka nepatrí medzi pleťové problémy, ktoré sú dermatológmi charakterizované ako kožné ochorenia. Mnohokrát ani nemusíte dlho tušiť, že i vaša pokožka je citlivá na pôsobenie vybraných faktorov až do momentu, kým sa s nimi nestretne. Častokrát sa citlivosť pleti spája s rôznymi látkami obsiahnutými v kozmetických produktoch, ktoré následne spôsobujú rôzne pleťové ťažkosti. Symptómy citlivej pokožky sa dajú udržať pod kontrolou bez toho, aby prerástli do vážnejších ťažkostí, postačí dodržať niekoľko pravidelných krokov vo svojej rutine starostlivosti o pleť. 

 

Kedy sa prejavujú symptómy citlivej pokožky?

 

Symptómy citlivej pokožky môžu vznikať v prípade, že sa jej nedostáva potrebné množstvo vody a vlhkosti. Častými spúšťačmi prejavov citlivej pokožky sú rôzne chemikálie alebo látky obsiahnuté v rôznych produktoch. V mnohých prípadoch dochádza k problémom s citlivou pokožkou v prípade rôznych alergických reakcií. 

 

Ideálne je použitie produktov, ktoré pleť upokoja

 

Pre citlivú pokožku sú ideálne produkty, ktorých látky majú upokojujúce účinky. Či už sú to rôzne pleťové krémy, upokojujúci čistiaci gél alebo rôzne séra, ktoré pleť hydratujú a príjemne upokoja. Ich ideálnou zložkou je aj kyselina hyalurónová, ktorá má schopnosť udržiavať optimálnu hladinu hydratácie pleti. 

 

Citlivá pleť potrebuje dostatočnú pozornosť, ale predovšetkým kozmetické produkty, ktoré jej vyhovujú a nespôsobujú žiadne neželané prejavy. Jeseň je obdobím, kedy môže byť pleť ešte citlivejšia v dôsledku nepriaznivejšieho počasia. 

 

Hodnotenie

Postarajte sa o svoju citlivú pleť
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma