Ako si vybrať podlahu pre konkrétnu miestnosť?

Ako si vybrať podlahu pre konkrétnu miestnosť?

Ako si uľahčiť výber a urobiť rozhodnutie, s ktorým budete spokojní?

10.11.2021 | PoctiveSEO | podlahovyraj.sk

Výber správnej podlahy pre konkrétnu miestnosť môže byt' skľučujúcim rozhodnutím, ktoré bude pravdepodobne závisieť od vášho osobného vkusu a dôkladného premýšľania o praktickosti. Koniec koncov, ide o investíciu a zároveň povrch, po ktorom budete vy, vaša rodina a priatelia chodiť, stáť, sedieť či hrať sa.

 

Ako si uľahčiť výber a urobiť rozhodnutie, s ktorým budete spokojní?

 

Pri výbere kvalitnej podlahy pre váš domov si na začiatku položte niekoľko kľúčových otázok. Hrozí podlahe časté znečistenie? Máte domáce zvieratá, ktoré by mohli podlahu poškrabať? Bude podlaha pravidelne vystavená vlhkosti? Ako často bude potrebovať starostlivosť a čistenie?

 

Kuchyňa

Pre podlahy do kuchyne sú hlavnými kritériami odolnosť a jednoduché čistenie. Dobrou voľbou teda bude linoleum, keramické dlaždice alebo drevo. Linoleum je cenovo výhodné a má ľahko čistiteľný povrch.

 

Keramické dlaždice sa taktiež ľahko udržiavajú a ponúkajú odolnosť voči škrabancom a tekutinám. Pri dlaždiciach je však potrebné mať na pamäti niekoľko vecí. Keramické dlaždice sú náchylné na prasknutie a môžu byť veľmi klzké, keď navlhnú. Preto je potrebné zadovážiť si protišmykový olej.

 

Drevo môže byt' tiež vynikajúcou voľbou pre kuchyňu, aj keď sa niektorí môžu domnievať, že je to nezvyčajná voľba, v kuchyni rodiny strávia veľa času a drevené podlahy môžu kuchyni dodať pocit „domácosti“ a útulnosti. Pri inštalácii drevenej podlahy v kuchyni sa uistite, že ste použili ochranný náter, ktorý podlahu ochráni pred vlhkosťou. 

 

Kúpeľne

Ešte viac ako v kuchyniach je v kúpeľniach evidentne viac vlhkosti. Linoleum, keramické dlaždice, mramor a žula, to všetko sú obľúbené materiály podláh práve do tejto miestnosti. Keramické dlaždice vyzerajú skvele a poskytnú vynikajúcu odolnosť, no môžu byt' finančne náročné. Ešte kvalitnejším materiálom je mramor, na jeho inštaláciu budete pravdepodobne potrebovať profesionálov. 

 

Obytné priestory

Podlaha pre zvyšok obytného priestoru vo vašej domácnosti bude závisieť od osobných preferencií. Niekto má rád v obývačke dlaždice, niekto drevo, iný koberec.

 

Dlaždice ponúkajú neobmedzenú škálu vzorov a štýlov, od jednoduchých až po exotické, ktoré môžu dodať miestnosti veľmi kreatívny alebo neobyčajný nádych. Na druhej strane môžu byť pod nohami chladné a tvrdé, takže nemusia byť tou najlepšou voľbou, ak hľadáte niečo útulnejšie.

 

Drevená podlaha ponúka prirodzenosť, pôsobí teplejšie a je príjemnejšia než dlaždice. Najpopulárnejší materiál dreva je dub a borovica. Treba mať na pamäti, že o drevo a drevenú podlahu je potrebné správne sa starať, aby vydržala, čo najdlhšie.

 

Miesto, kde by ste sa mali dreveným podlahám vyhnúť, je suterén a pivnica, pretože stála vlhkosť môže drevo poškodiť.

 

Tip: Zariaďte si domácnosť v štýle feng shui.

 

A nakoniec je tu koberec. Pokiaľ ide o teplo a intimitu, koberec sa skvele hodí do spálne a všade tam, kde trávite veľa času naboso. Koberec môže taktiež poskytnúť určitú zvukovú ako aj tepelnú izoláciu. Koberce sú dostupné v rôznych materiáloch, štýloch aj cenových kategóriách.

 

Výber podlahy je veľké rozhodnutie, ktoré však nemusí byť tak stresujúce. Plánujte dopredu a položte si dôležité otázky, vrátane toho, kto bude miestnosť používať, akú atmosféru chcete vytvoriť, koľko úsilia chcete vynaložiť na jej inštaláciu a údržbu a samozrejme, čo ste ochotní minúť. Keď tak urobíte, budete určite na dobrej ceste k výberu dokonalej podlahy.

Hodnotenie

Ako si vybrať podlahu pre konkrétnu miestnosť?
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma