Ako si vytvoriť plán osobného rastu?

Ako si vytvoriť plán osobného rastu?

Zdá sa ti, že v živote stagnuješ, pomôcť ti môže plán osobného rastu

13.02.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Plán osobného rastu je tu pre všetkých, čo chcú mieriť ku svojim snom. Na to aby, si dosiahol svoj cieľ netreba len premýšľať, ale aj činiť. Plán osobného rastu ti pomôže presne popísač to, čo chceš, prečo a akými krokmi svoj sen dosiahnuť. 

 

Čo a prečo to chceš dosiahnuť

Na začiatok by si mal každý úprimne zodpovedať, čo chce a prečo to chce dosiahnuť. Plán osobného rastu sa môže zakladať na čomkoľvek, či sa to týka, zamestnania, vzťahov alebo zručností. 

Opýtaj sa, prečo chceš práve tento cieľ dosiahnuť. Pokiaľ budeš mať pevne stanovené dôvody, môžu ti pomôcť ostať motivovaný a aj v ťažkých chvíľach si spomenúť, prečo si sa vydal touto cestou

 

Čo vnímaš ako prekážky? 

Pri naplnení akýchkoľvek snov prídu prekážky. Je potrebné s nimi rátať. Niektoré prídu nečakane, na niektoré môžeš prísť ešte pri budovaní plánu. Chceš novú prácu ale chýba ti vzdelanie? Toto môže byť jedna z možných prekážok. Nie sú tu však preto, aby ti plne zabránili kráčať vpred, popremýšľaj, ako by si ich vedel odstrániť. 

 

Pomáhaj si najlepšie ako vieš

Nebráň sa pomoci. Ak niečo nevieš, spýtaj sa kamarátov alebo kolegov. V niektorých prípadoch ti vedia pomôcť aplikácie alebo vzdelávacie kurzy. Nádi spôsoby, ako sa efektívne vylepšovať a ostať v progrese. 

Občas prídu chvíle, kedy sa budeš cítiť demotivovane, v tom ti môžu pomôcť inšpiratívne príbehy známych osobností, motivačné videá alebo knihy. 

 

Plánuj a zapisuj

Svoj plán si určite nenechaj iba voľne pobehovať v mysli. Najlepšie bude, ak si ho zapíšeš. Môže ti vyhovovač klasický papier a pero, možno dokument v počítači alebo mobile. Podstatné je, aby si ho mal pravidelne na očiach, zapisoval si svoj progres a aby ťa neustále motivoval. 

 

Oslavuj aj menšie úspechy

Cesta k snom býva vrtkavá a namáhavá, tak prečo si neužiť, ak sa ti podarí dokončiť a uskutočniť niektorý z krokov, ktorý k nim vedie. Odmeňuj sa a chváľ sa. Nenechávaj si potešenie iba na ukončenie celkového sna, oslavuj aj menšie postupy. Pomôže ti to ostať nabudený, pozitívny a budeš mať odhodlanie pokračovať ďalej. 

 

Každý vie uskutočniť to, čo chce, je to iba otázka trpezlivosti a vôle na sebe pracovať. Plán osobného rastu nie je iba pre tých, ktorý stagnujú a potrebujú nájsť nový “zmysel” života. Je veľmi nápomocný pre každého, kto sa chce posúvať vpred a rozvíjať.

 

Hodnotenie

Ako si vytvoriť plán osobného rastu?
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma