Ako sociálne siete ovplyvňujú hľadanie práce

Ako sociálne siete ovplyvňujú hľadanie práce

Rady, ako si upraviť svoj profil

23.03.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Sociálne siete sú našou neoddeliteľnou súčasťou – okrem toho, že sprostredkovávajú zábavu, vedia sprostredkovať aj prácu. Dokážeme si pomocou nič prácu nájsť, alebo sa priamo zamestnávateľovi prihovoriť a požiadať o prácu. Je však potrebné dbať na to, čo sa do profilu hodí a nehodí.

Ako si upraviť svoj profil na sociálnych sieťach, aby bol pre zamestnávateľa atraktívny?

 

Meno

Rovnako ako pri e-maily, ak vieš, že tvoj profil na sociálnych sieťach bude aktívnou súčasťou tvojej práce, je potrebné, aby obsahoval tvoje plné meno – nijaké vulgarizmy, zdrobneniny alebo číslice.

 

Obsah

Ja každého voľbou, čo presne bude na svojom profile zdieľať, ale je tiež potrebné premyslieť si, či náhodu tvoj profil nenájde aj tvoj zamestnávateľ. Či už z povinnosti, alebo preto, aby si o tebe doplnil informácie. Chtiac-nechtiac, tým čím sa prezentujeme na sociálnych sieťach, vie ovplyvniť aj dojem z nás u zamestnávateľa. To znamená – hlavne nijaký eroticky, násilnícky alebo extrémistický obsah (a podobne). Použi obyčajný sedliacky rozum a popremýšľaj čím by si sa chcel pred zamestnávateľom odprezentovať.

 

Oslovenie

Ak si sa rozhodol zamestnávateľa osloviť, a to neplatí iba skrz sociálne siete, ale napríklad aj cez email – je potrebné aby si sa vyjadroval s rešpektom, slušne a gramaticky správne. Samozrejme najprv je slušné pozdraviť a následne písať, že máš o niečo záujem.

 

Svoj pôvodný profil si vždy môžeš nechať, ak však nie si ochotný v ňom robiť nijaké zmeny, stále je tu možnosť založiť si nový profesionálny profil, ktorý budeš používať čisto na pracovné povinnosti.

Celý článok nájdeš tu.

Hodnotenie

Ako sociálne siete ovplyvňujú hľadanie práce
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma