Ako urobiť dobrý dojem na pracovnom pohovore

Ako urobiť dobrý dojem na pracovnom pohovore

3 základné veci, ktoré by si mal vedieť predtým, ako pôjdeš na pohovor

15.11.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Čaká ťa pracovný pohovor a hľadáš rady, ktoré ti pomôžu ho zvládnuť ľavou zadnou?  Tu sú naše tri rady navyše, ktoré by si mal zahrnúť do prípravy na pracovný pohovor a pomocou nich zlepšiť jeho priebeh.

 

Ako sa prezentovať v pozitívnom svetle 

Odoslanie životopisu je prvá fáza hľadania práce alebo brigády. Je to neosobný kontakt so zamestnávateľom, v ktorom uvedieš svoju kvalifikáciu a pracovné skúsenosti. Pracovný pohovor je niečo o úroveň vyššie a nejde iba o to, aby si dokázal, že si pracovitý a dostatočne schopný vykonávať danú prácu. Pracovný pohovor je osobné stretnutie, na ktorom sa pomaly spoznávajú obe strany. Okrem toho, že chceš zanechať dojem po profesionálnej stránke, chceš, aby si pôsobil sympaticky. Zamestnávateľ totiž nehľadá iba niekoho, kto je kvalifikovaný, ale niekoho, kto bude zapadať do kolektívu a s kým sa bude dobre komunikovať. 

 

Na pracovnom pohovore je dobré dbať nielen na to, čo povieš, ale ako to povieš a ako sa pri tom správaš. Sebavedomé podanie ruky, úsmev, počúvanie, otvorená neverbálna komunikácia a pod. - to všetko je počas pracovného pohovoru veľmi dôležité a môže ti to prilepšiť. 

 

Hľadanie zaujímavých tém a otázok

Pracovný pohovor nie je skúška, ide o zoznamovanie, preto by sa mal udržiavať dialóg. Rovnako ako zamestnávateľa zaujíma tvoja minulosť a skúsenosti, ty by si sa mal na druhej strany pýtať na  otázky ohľadom firmy a ponúkanej pracovnej pozície.

 

Ak si chceš však prichystať viacero tém na rozhovor, môžeš si pokojne prezrieť osobu, s ktorou budeš mať pohovor. Prezeranie profilov na sociálnych sieťach je zvyčajne praxou zamestnávateľa, keďže sa snaží o novom uchádzačovi dozvedieť, čo najviac. Rovnako to však vieš urobiť aj ty. Zisti, kto je človek, s ktorým sa budeš rozprávať, objav, čo ho baví, akú má pozíciu vo firme a čo všetko dokázal. 

 

Otázky z tvojej strany preukážu, ako veľmi si sa pripravoval na pohovor, čo ťa na pracovnej pozícii najviac zaujalo a čo všetko si si naštudoval o firme. To všetko bude hrať v tvoj prospech.

 

Odprezentuj svoje silné stránky 

Kandidát na pracovný pohovor musí vedieť, v čom vyniká a potom to musí aj riadne odprezentovať. Ešte predtým, ako pôjdeš na pohovor popremýšľaj nad tým, čo sú tvoje silné stránky, v čom si v minulých prácach najviac vynikal a aké sú tvoje popredné zručnosti. 

Zamestnávateľa bude určite zaujímať, čím sa odlišuješ od iných uchádzačov a čím môžeš prispieť do ich firmy. Silné stránky by si sa nemal hanbiť odprezentovať. 

 

Každý pracovný pohovor je iný, ale ak si ho chceš ešte dnes doma vyskúšať, mohol by si skúsiť Simulátor pracovného pohovoru.

 

Hodnotenie

Ako urobiť dobrý dojem na pracovnom pohovore
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma