Význam a dôležitosť zdravotných prehliadok zamestnancov

Význam a dôležitosť zdravotných prehliadok zamestnancov

Pre rast a úspešné napredovanie spoločnosti by mali byť výkonní zamestnanci prioritou, ktorú treba posúdiť súčasne aj s ďalšími

17.11.2022 | Podo | novuma.com

Mnoho organizácií investuje čas a peniaze do vytvárania špecializovaných wellness programov pre zamestnancov, ktoré povzbudzujú ich tímy, aby zostali zdravé. Zdravotná prehliadka zamestnanca vám pomôže identifikovať zdravotné problémy oveľa skôr, ako sa stanú závažnými a ovplyvnia jeho nasledujúci výkon. Preto môže byť zdravotná prehliadka zamestnanca, navrhnutá s ohľadom pre vaše konkrétne odvetvie, prvým dôležitým krokom pre zamestnávateľa aj zamestnancov. Dôvody, prečo balíčky zdravotných prehliadok zamestnancov získavajú takú popularitu, si povieme v nasledujúcich riadkoch.

 

Prečo sa oplatí robiť zdravotnú prehliadku zamestnancov a ako to pomáha?

 

Zamestnanie vo firemnom sektore zvyčajne prináša obrovský stres, ktorý v konečnom dôsledku negatívne ovplyvňuje zdravie zamestnanca a vedie k vzniku viacerých chorôb. Niekedy je pre zamestnancov ťažké udržať si zdravie, práve kvôli permanentnej záťaži. Môžu potrebovať poradenstvo a pomoc v oblasti zdravého životného štýlu a rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom. Balíček pravidelných zdravotných prehliadok zamestnancov pomáha vášmu tímu sledovať ich zdravotný stav, a tak podniknúť preventívne kroky v správnom čase.

 

Nie všetci zamestnanci praktizujú zdravý životný štýl. Nemusí to byť spôsobené stresom práci, keďže ich nezdravý štýl života môže mať dlhotrvajúcejšie korene. Niektorí z nich nemusia mať potrebu navštíviť lekára, alebo si nechať skontrolovať hladinu cukru v krvi a krvný tlak, pretože na sebe nebadajú žiadne príznaky. Zdravotná prehliadka v takomto čase šetrí nielen čas a peniaze zamestnávateľovi a zamestnancom, ale identifikuje aj menšie zdravotné problémy skôr, ako sa stanú závažnými. Zdravotná prehliadka na pracovisku pre zamestnancov povzbudzuje pri prehodnocovaní ich každodenných rozhodnutí a rutín. Tlačí ich to k zdravému životnému štýlu, vyváženej strave, každodennému cvičeniu a mnohým ďalším pozitívnym, zdravým návykom. Ak má zamestnanec nezdravé návyky, ako je fajčenie a pitie alkoholu, možno ho takto povzbudiť, aby sa týmto negatívnym návykom vyhol.

 

Aké sú výhody zdravotnej prehliadky zamestnancov?

 

Zdravotný skríning zamestnancov prináša firmám aj zamestnancom rôzne pozitívne aspekty. Z pohľadu korporácie je vždy výhodné investovať do zdravia zamestnancov, ktoré vytvára silné puto medzi spoločnosťou a personálom. Tím je schopný podávať lepší výkon a lepší výkon znamená viac prosperity pre zamestnancov a teda aj pre samotnú spoločnosť.

 

Výhody zdravotnej prehliadky pre zamestnancov:

 

Znižuje úroveň stresu a pomáha zlepšovať fyzickú kondíciu

Pomáha zlepšovať pohodu a sebaistotu

Zníženie zdravotných rizík a následných osobných finančných nákladov na zdravie /lieky, terapia,.../

Prístup k informáciám o zdraví

 

Výhody zdravotnej prehliadky pre firmy:

 

Pokles absencií, t. j. zníženie práceneschopnosti zamestnancov

Väčšia spokojnosť zamestnancov a pozitívna morálka zamestnancov na pracovisku

Zlepšenie morálky a lojality medzi zamestnancami

Zvýšenie produktivity

 

Mnohé spoločnosti zahŕňajú do svojich firemných balíčkov zdravotných prehliadok aj skríning pred zamestnaním, aby našli ideálnych kandidátov podľa požadovaného profilu. Spoločnosti uprednostňujú prispôsobené balíčky výkonných zdravotných prehliadok, ktoré sú z dlhodobého hľadiska prospešné. Základom je mať zdravý personál, čo je obrovský rozdiel z hľadiska prosperity a kultúry spoločnosti. Nie všetci zamestnanci  si plne uvedomujú neblahý stav svojho zdravia, ale tým, že im poskytnete zdravotné prehliadky, môžete ich povzbudiť, aby sa rozhodli pre lepší a zdravý životný štýl.

zdravotná prehliadka zamestnancov
 

Hodnotenie

Význam a dôležitosť zdravotných prehliadok zamestnancov
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma