Ako začať podnikať v momentálnej situácií? Je to vôbec vhodné ?

Ako začať podnikať v momentálnej situácií? Je to vôbec vhodné ?

Výhody a nevýhody podnikania

16.11.2020 | parfumylacno s.r.o | www.akcnezeny.sk

Aktuálna situácia vo svete nie je vôbec jednoduchá. Pre niektoré odvetvia je priam likvidačná. Niektorí sme aj napriek nášmu predtým v skutku úspešnému podniku, boli nutení si hľadať čo najlepšie platené práce pre ženy a mužov.

 

Čiže ak by sme už aj v takomto prípade chceli podnikať v niečom, čo sa práve týka služieb je lepšie si  zvážiť niekoľko faktorov a rátať s možnými udalosťami.

 

Uistime sa, či sme schopní uniesť možné bremeno. Nie je žiadne tajomstvo, že pre ochranu nášho zdravia sa pokyny od štátu často menia. Neviem či pre začínajúceho podnikateľa by bolo napríklad zatváranie akýchkoľvek prevádzok únosné.

 

Buďme si istý že máme dostatok financií pre udržanie prevádzok a zamestnancov.

Pokiaľ sa ale predsa len rozhodneme začať, treba sa prispôsobiť situácii.

Keď sa ale rozhodneme, je dobré si pripraviť poriadny podnikateľský plán, ktorý by mal obsahovať niekoľko bodov

 

celkový opis firmy pre prehľad

analýzu trhu so zameraním na konkrétne odvetvie v ktorom sme rozhodnutí pôsobiť

oboznámiť sa s konkurenciou, aú podnikateľ má a akú bude mať

segmentácia, kto je náš zákazník

určenie spôsobu propagácie

uvedenie rizík a ich eliminácia

ľudské zdroje

finančný plán

 

Pred tým než začneme podnikať, bude múdre  zhodnotiť reálne začiatočné náklady a  mali by sme už mať nejaký ten vlastný kapitál. A snažiť sa vyhýbať tým najčastejším chybám. Najčastejšie to bývajú napríklad tieto

     

Nedostatok peňazí - pokiaľ do podniku nedostaneme všetko čo potrebujeme, nemusia prísť také výsledky aké čakáme.

Zlá príprava - pokiaľ nie sme my sami pripravení a ochotní si  ten ťažký začiatok odmakať ako to môžeme čakať od niekoho iného.

Strata priebojnosti - nie je tak ojedinelé že začneme ako veľmi odhodlaný a priebojný človek, no od prvého problému to postupne začneme vzdávať.

Dobrá rada nad zlato - nemali by sme sa cítiť zas priveľmi premotivovaní a hlavné je nebyť tvrdohlavý a nechať si poradiť od skúsenejších, nie že budeme robiť sami aj to čo nevieme.

Robím to len pre peniaze - pokiaľ skutočne svoj biznis nemilujeme a nie sme s ním stotožnení skôr či neskôr sa to prejaví, príde vyhorenie a potom už nebudeme natoľko efektívny.

Snažíme sa preskakovať kroky - nie vždy si uvedomíme a pripustíme, že potrebujeme si prejsť každým jedným schodom aby náš biznis bol trvácny. 

Zákazník je druhoradý - zákazník nás predsa živý, čiže nie je vhodné aby sme svoj komfort uprednostňovali pred potrebami zákazníka, samozrejme sme len ľudia a nenechajme so sebou zametať, ale predsa by sme mohli našim zákazníkom podľa možností vyhovieť, aj napriek tomu že vystúpime zo svojej komfortnej zóny. 

Neinvestujeme do vzdelania - môžeme sa začať venovať akokoľvek úspešnému biznisu, ako by mohol fungovať pokiaľ nemáme podstatné vedomosti. 

 

Samozrejme podnikanie má veľa výhod aj nevýhod, avšak je len na nás ako sa k tomu postavíme. 

 

Hodnotenie

Ako začať podnikať v momentálnej situácií? Je to vôbec vhodné ?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma