Ako zarábajú vlogeri?

Ako zarábajú vlogeri?

Môže to byť naozaj práca na plný úväzok ?

10.05.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

 

Prvé kroky k zárobku

 

VÝBAVA

 

TVORBA OBSAHU

 

NASTAVENIE ÚČTU

Východiskovým bodom pri zverejnení vlogu je vytvorenie a  nastavenie si účtu YouTube. Mal by si mať predstavu o typoch videí, ktoré chceš pridávať.

 

ADSENSE

Ďalej povolíš speňaženie a zaregistruješ sa do služby Google AdSense. Povolenie speňaženia znamená, že súhlasíš s tým, že budeš nahrávať iba video obsah, na ktorý máš práva a budeš hrať podľa pravidiel (napríklad nebudeš zobrazovať videá znova a znova, aby si zvýšil počet videní).

 

PARTNER YOUTUBE

V ďalšom kroku sa budeš chcieť stať partnerom YouTube. Výhodou partnerstva je napríklad aj to, že môžeš nahrať viac ako 15 minútové video, čo ti niekedy môže pomôcť. Získaš taktiež nástroje na analýzu a niektoré pokročilejšie nástroje na úpravu.

 

SVET REKLÁM

Ak chceš zarábať, mal by si tiež vedieť aké typy reklám na YouTube ti to umožnia. K dispozícii je spodná textová reklama, ktorá sa zobrazuje v spodnej časti videa a klip, ktorý sa prehráva na začiatku videa. Môžeš si vybrať, ktorú z týchto reklám bude mať tvoje video v závislosti od tvojho publika alebo od toho, koľko príjmov tvoje video prináša. Spôsob, akým reklama funguje s YouTube, je pravdepodobne jednou z najzložitejších vecí, ktoré prináša snaha zarobiť peniaze zo služby YouTube. Skutočný odhad sa odhaduje na približne 6,40 € na 1 000 zobrazení. Nie je to však také jednoduché, pretože jediný čas, kedy skutočne zarobíš peniaze na YouTube, je to, keď si niekto pozrie reklamu na tvojom videu. Znamená to, že ak niekto preskočí reklamu alebo používa blokátor reklám, potom sa ti za toto zobrazenie nezaplatí.

 

PROPAGÁCIA

Využi všetky možnosti propagovania svojich vlogov. Určite nezabudni na jednu z najjednoduchších foriem propagácie, ako sú Facebook, Instagram, Twitter a podobné sociálne siete.

 

Zarábanie peňazí vlogovaním nebude jednoduché, ale ani nedosiahnuteľné.

Jedna vec, ktorú si však musíš pamätať, keď začínaš, je, že je veľmi dôležité, aby si sa sústredil na pravidelné odovzdávanie kvalitného obsahu. Môže trvať veľmi dlho, kým si získaš veľkú návštevnosť a videnia, a takisto ich môžeš rýchlo stratiť, preto je veľmi dôležité udržať si svoje publikum. Určite nemôžeš očakávať, že po jednom alebo dvoch videách začneš hneď zarábať peniaze, budeš tomu musieť dať čas a úsilie. Veríme však, že po týchto krokoch a informáciách si pripravený ísť do toho. Držíme ti palce.

 

Celý článok nájdeš tu: Ako zarábajú vlogeri?

 

 

 

 

Hodnotenie

Ako zarábajú vlogeri?
Hodnotenie 3.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma