Brigádnické zmluvy – aký je medzi nimi rozdiel?

Brigádnické zmluvy – aký je medzi nimi rozdiel?

Začni brigádovať hneď teraz

27.02.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Kto by nechcel brigádovať? Každý by sa predsa rád finančne ako-tak osamostatnil a napokon si svoju odmenu aj užil. Najčastejšia otázka však je: Kto všetko môže brigádovať? Aké typy brigádnických zmlúv existujú? A hlavne, kde všade ich hľadať?

Na všetky tieto otázky ti radi odpovieme.

 

Jednou z hlavných podmienok, kedy môžeš brigádovať je : ukončiť 10 ročnú povinnú školskú dochádzku. To sa vzťahuje na osoby od 15-tich alebo 16-tich rokov, takže študenti stredných aj vysokých škôl.

Okrem toho to môžu byť aj :

Nezamestnaní Osoby na materskej alebo rodičovskej dovolenke Dôchodcovia Samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO), zamestnaní a živnostníci

 

Všetkým menovaným osobám môžu byť poskytnuté tieto typy zmlúv:

 

Dohoda o vykonaní práce

Dohoda sa ohraničuje čisto prácou, ktorou vykonáš. Takže napríklad ideš k niekomu upratovať, alebo kosiť trávnik, takže je hodnotená podľa práce ktorú odvedieš Podmienkou je, že práca nemôže presiahnuť 350 hodín v kalendárnom roku.  

 

Dohoda o pracovnej činnosti

Takáto zmluva je merateľná jej výsledkom a určená jej činnosťou. Rozdiel je v tom, že pri tomto type nie je stanovený kompletný začiatok a koniec práce.  Limit tejto práce je 10 hodín na týždeň.

 

Dohoda o brigádnickej práci študenta

Tento typ zmluvy sa uzatvára so študentami. Rovnako, ako u ostatných, tejto je stanovený limit 2é hodín týždenne. Je však potrebné potvrdenie o aktuálnom štúdiu.

 

Kde všade nájdeš brigády?

Tie si môžeš rovno teraz prezrieť na našom portáli Brigáda.sk, ktorí spracúva brigády nie len zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Ponuku si môžeš zredukovať napríklad podľa svojho kraja, alebo podľa profesie, na ktorú sa hodíš.

Celý článok s odkazmi nájdeš v našom spravodajstve Brigada.sk.

Hodnotenie

Brigádnické zmluvy – aký je medzi nimi rozdiel?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma