Prečo sú korkové podlahy tou správnou voľbou do domácnosti

Prečo sú korkové podlahy tou správnou voľbou do domácnosti

Podlahy vyrábané z korku sú z prírodného materiálu, ktorý sa teší svojej narastajúcej obľube.

26.02.2021 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Trend používania udržateľných materiálov v domácnosti je stále aktuálnejším. Prírodné materiály sú nielen ohľaduplné k našej prírode, ale i dizajnové pre celkový vzhľad interiéru. Jedným z nich je i korkový materiál. Korok je považovaný za výnimočný materiál nosiaci nálepku „udržateľný“. Podlahy vyrábané z korku sú z prírodného materiálu, ktorý sa teší svojej narastajúcej obľube.

 

Korkové podlahy sú ohľaduplné voči našej planéte

 

Korok sa považuje za biologicky odbúrateľný materiál, ktorý je možné na konci jeho životného cyklu 100%-tne recyklovať. Korkový materiál podlahových krytín je produkovaný z odpadových častí dreva. V porovnaní s pvc podlahami alebo s tými, ktoré tvorí linoleum, majú korkové podlahy množstvo skvelých výhod, ktoré zaručene oceníte. Aké sú výhody korkových podlahových krytín pre našu domácnosti?

 

Táto ekologicky nezávadná podlahová krytina sa vyznačuje ľahkou inštaláciou, ale i jednoduchou údržbou. Nenáročnosť ich inštalácie umožňuje realizáciu týchto podláh aj domácim majstrom bez pomoci profesionálov. Korkové podlahy dokonale udržiavajú v interiéri teplo, absorbujú zvuk a sú obľúbené vďaka pohodlnosti materiálu. Dokonale udržiavajú izbovú teplotu, preto sa nemusíte viac trápiť pocitom chladu a neustálym nosením papúč či hrubých ponožiek v domácnosti.

 

Sú prirodzene odolné voči plesniam

 

Korkové podlahy predstavujú ekonomicky dostupnú alternatívupodlahových krytín, ktorá šetrí peňaženku i naše životné prostredie. Jednou z ďalších výnimočných vlastností korkových podlahových krytín je ich prirodzená odolnosť voči plesniam. Korkový materiál sa považuje za hypoalergénny. Podlahy z korku sa s obľubou umiestňujú do miestností, kde trávite veľa času, pretože sú pohodlné aj pri dlhšom státí. Ideálne je ich použitie v kuchyni, v práčovni či v dielni.

 

Ak váhate, aký materiál zvoliť pre podlahovú krytinu vo vašej domácnosti, tak pouvažujte nad korkom. Korkové podlahy sú výhodnou a pohodlnou voľbou, ktorá si nevyžaduje náročnú starostlivosť.

Hodnotenie

Prečo sú korkové podlahy tou správnou voľbou do domácnosti
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma