Dbajte na hydratáciu pleti počas zimy

Dbajte na hydratáciu pleti počas zimy

V súčasnosti možno nájsť veľké množstvo spôsobov a trikov ako si s týmto problémom hravo poradiť.

26.02.2021 | Hi Promotion s.r.o. | obchod.dermalogica.cz

Problémy so suchou pleťou trápia nejedného z nás, a to najmä v období zimných mesiacov. Náchylnosť pleti na rôzne faktory, ktoré spôsobujú jej dehydratáciu a problémy s ňou spojené, nie je ničím netradičným. V súčasnosti možno nájsť veľké množstvo spôsobov a trikov ako si s týmto problémom hravo poradiť.

 

V zime sa pleti nedostáva toľko vitamínu D ako v lete

 

Častokrát sa nepríjemnosti spojené s citlivou pleťou vyskytujú najmä v chladných mesiacoch. Vzduch nie je prirodzene natoľko vlhký ako v lete, vonku zúria nízke teploty a nepríjemný ostrý vietor. Navyše, našej pleti sa prirodzene nedostáva takmer žiadneho vitamínu D zo slniečka. Ak aj vy bojujete počas zimy so suchou pleťou, dbajte na dostatočnú hydratáciu. Vašim pomocníkom číslo jeden by mal byť vhodný hydratačný krém, ktorý je ideálne použiť po umývaní tváre a čistení pleti, prípadne hydratačná maska na tvár.

 

Hydratujte svoju pleť počas spánku

 

Hydratácia pleti počas noci je ďalším zo skvelých spôsobov ako predísť je vysychaniu, a zároveň zmierniť symptómy už dehydrovanej pleti. Pred nanesením nočného krému dbajte na dôkladne vyčistenie pleti od celodenného make-upu a drobných viditeľných (i neviditeľných) nečistôt.

 

Prijímajte dostatok vody pre kvalitnejšiu pleť

 

Dodržiavanie optimálneho príjmu tekutín sa odzrkadľuje na našom zdraví, ale samozrejme aj na kvalite a výzore našej pleti. Hydratovať pleť a pokožku zvonku je veľmi dôležité. Treba však myslieť aj na dostatočný pitný režim. Veľké množstvo vody, ktorá hydratuje našu pleť zvnútra, možno prijať aj napríklad konzumáciou ovocia a zeleniny.

 

Suchá pleť nemá rada horúcu sprchu

 

Príliš horúce sprchy či kúpeľ vo vani nepôsobia na suchú pleť veľmi priaznivo. Najmä v období zimy, keď je vaša pokožka a pleť náchylnejšia na dehydratáciu. Dávajte pozor na optimálnu teplotu počas vášho sprchovania či kúpania.

Aj vy bojujete v zime s podobným problémom? Spôsobov ako hydratovať svoju pleť je niekoľko, stačí si vybrať a dôkladne sa o pleť starať.

Hodnotenie

Dbajte na hydratáciu pleti počas zimy
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma