Zaujímavé fakty o riasenkách na oči, o ktorých ste možno netušil

Zaujímavé fakty o riasenkách na oči, o ktorých ste možno netušil

Tento kozmetický produkt je jedným z najobľúbenejších vôbec, a to najmä vďaka estetickému efektu na očiach.

26.02.2021 | Hi Promotion s.r.o. | riano.sk

Riasenka (alebo maskara) na oči patrí medzi bežne používané líčidlo. Je súčasťou takmer každej kozmetickej taštičky žien, ktoré obľubujú líčenie očí. Tento kozmetický produkt je jedným z najobľúbenejších vôbec, a to najmä vďaka estetickému efektu na očiach.

 

1. Ak má vaša očná riasenka vôňu pripomínajúcu ocot, je to signál. Signál, ktorý jasne hovorí, aby sme ju prestali používať a vyhodili. Používanie takejto maskary už nie je pre naše oči bezpečné ani zdravé.

 

2. Aplikačná kefka z maskary môže padnúť vhod aj prípade, že maskara už nie je použiteľná. Postačí ju dôkladne prepláchnuť vodou a nechať poriadne vyschnúť. Dá sa prakticky využiť napríklad na učesanie obočia.

 

3. Zvyknete so svojou kamarátkou používať rovnaké líčiace pomôcky a produkty? Vzájomné požičiavanie si riasenky nie je odporúčané. Môžete nepríjemne uškodiť sebe i kamarátke, s ktorou spoločne zdieľate tú istú maskaru na oči.

 

4. Obal najdrahšej riasenky na oči je pokrytý vrstvou z 18-karátového zlata, ktoré je ozdobené viac ako 2000 diamantmi. Táto jedinečná maskara bola vyrobená v Amerike. Jej hodnota bola vyčíslená na viac než 10 miliónov dolárov.

 

5. Prvá riasenka odolná voči vode bola vytvorená v roku 1938. Nápad na tvorbu vodeodolnej maskary prišiel na myseľ speváčke Helene Winterstein Kimberly, ktorá mala problém so svetlami počas vystúpenia, ktoré jej líčenie očí rozmazávali. 

 

6. Neodlíčenie našej maskary pred spaním môže spôsobovať veľké problémy. Nepoctivé odličovanie pleti a očného líčenia vie narobiť peknú neplechu, ako napríklad vypadávanie mihalníc, či poranenie očí. V prípade, že vás trápi vypadávanie mihalníc aj napriek poctivému odličovaniu, vyskúšajte sérum na podporu rastu rias alebo iné sérum na riasy.

 

Patrí očná maskara medzi vaše obľúbené líčidlá? Nezabúdajte na základné pravidlo, že ju treba večer pred spaním z očí dôkladne odlíčiť.

Hodnotenie

Zaujímavé fakty o riasenkách na oči, o ktorých ste možno netušil
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma