Chcete do domu mačku? Na čo treba predtým myslieť?

Chcete do domu mačku? Na čo treba predtým myslieť?

Pripravte sa na mačku do domácnosti všetkým potrebným

28.03.2021 | PoctiveSEO | www.caskrmeni.cz

Ste milovníci zvierat, máte dom a rozmýšľate o kúpe mačky? Mačky sú tvory, ktoré potrebujú pravidelnú starostlivosť, fyzickú aj emotívnu. Pred kúpou domáceho zvieratka, je však potrebné mať na pamäti niekoľko faktov.

  Akú mačku si vybrať?

 

Chcete kocúra alebo mačku? Z útulku alebo od susedov? Mačiatko alebo dospelú? Pred kúpou a pri výbere je dobré položiť si aj tieto otázky.

 

Vybavenie

 

Ak ste si vaším rozhodnutím istí, treba myslieť na základné vybavenie. Čo potrebuje mačka, aby bola spokojná? Aj keď máte dom a mačky môžu stráviť väčšinu času lovom aj ony potrebujú miesto na oddych a odpočinok. Podložky a mačacie škrabadlá im poslúžia na brúsenie pazúrikov. Pre ich fyzickú aktivitu by ste mali myslieť napríklad na stromy pre mačky a rôzne hračky, ktoré ich zabavia. 

 

Potrava

 

Myslite na to, že budete pravidelne musieť kupovať aj potravu. Ak chcete, aby vaša mačka bola zdravá, vyberajte kvalitné krmivo. Aj tu je opäť ponuka veľmi široká. Existujú rôzne typy krmív a príchute a vybrať si môžete aj podľa veku či aktivity mačky. Nezabudnite na maškrty, misky na krmivo, fontány, pripadne doplnky stravy.

 

Hygiena

 

Aj pre mačky existujú rôzne šampóny, produkty na starostlivosť o labky, srsť či pazúriky. Taktiež im treba pravidelne čistiť pelech.

 

Cestovanie

 

Ak máte v pláne s mačkou cestovať, zvážte kúpu prepravky, ktorá vám poslúži aj pri prípadnej návšteve u zverolekára.

 

 

Kúpa mačky je spojená aj s financiami. Umožní vám vaša finančná situácia uhradiť všetky náklady? Aj tie, ktoré môžu prísť nepredvídané ako napr. úraz?

 

 

Kúpa domáceho zvieratka prináša aj výhody. Zviera a dieťa sa môžu stať nerozlučnými kamarátmi, čo môže byt' prospešné pri výchove deti. Deti, ktoré vyrastajú so zvieraťom môžete ľahšie viesť k zodpovednosti a k starostlivosti o druhých.

 

Akokoľvek sa rozhodnete, zvážte všetky plusy a mínusy. Bolo by smutné, keby mačka musela skončiť v útulku, len pre vaše unáhlené rozhodnutie.

Mačka do domácnosti
Mačka domáca

Hodnotenie

Chcete do domu mačku? Na čo treba predtým myslieť?
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma