Spoznajte lyžiarsku lokalitu Cortina d’Ampezzo v Taliansku

Spoznajte lyžiarsku lokalitu Cortina d’Ampezzo v Taliansku

Obľubujete lyžovanie v európskych krajinách alebo ste doposiaľ na lyžiach zdolávali iba svahy domácich lyžiarskych stredísk?

30.03.2021 | Hi Promotion s.r.o. | ski-max.sk

Obľubujete lyžovanie v európskych krajinách alebo ste doposiaľ na lyžiach zdolávali iba svahy domácich lyžiarskych stredísk? Inšpirácií na návštevu svahov naprieč Európou nájdete viac než dosť. A niet sa čomu čudovať. Na európskom kontinente je množstvo okúzľujúcich lyžiarskych stredísk, ktoré ponúkajú lyžiarom svahy ukryté v srdci prenádhernej prírody. Je Vám známe mestečko Cortina d’Ampezzo ležiace v severotalianskej provincii Belluno?

 

Cortina d’Ampezzo ako usporiadateľ zimnej olympiády i Majstrovstiev sveta

 

Talianske mesto, ktoré je bežne označované aj ako Cortina, je v lyžiarskom svete veľmi často a s obľubou skloňované ako cieľová destinácia lyžiarskeho pobytu. Zaujímavosťou je, že práve v lyžiarskom stredisku ležiacom v talianskom mestečku Cortina sa mali v roku 1944 konať zimné olympijské hry. Tie boli žiaľ v dôsledku vojny odložené a uskutočnili sa v talianskej Cortine až o dvanásť rokov neskôr. Cortina bola už od 18. a na začiatku 20. storočia vyhľadávanou destináciou, ktorú navštevovali britskí turisti a neskôr i Taliani pochádzajúcich z elitných vrstiev. V súčasnosti sa Cortina môže pýšiť i hosťovaním Majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní 2021, ktoré sa konali vo februári.

 

Mestečko nesie prívlastok „Kráľovná Dolomitov“

 

Cortina d’Ampezzo je často menovaná aj ako „Kráľovna Dolomitov“, nakoľko leží priamo v srdci prenádhernej prírodnej scenérie talianskych Dolomitov. Toto (nielen) lyžiarmi obľúbené miesto ponúka pestré služby cestovného ruchu, kilometre profesionálne upravených lyžiarskych zjazdoviek, a to všetko priamo uprostred dychberúcej talianskej prírody tvoriacej Dolomity. Za najkrajšie vyhliadky v regióne sú považované: Lagazuoi, Tofana di Rozes, Monte Cristallo. V prípade, že sa rozhodnete stráviť svoju zimnú dovolenku v Cortine, zaručene by ste počas svojho výletu spomínané vyhliadky nemali vynechať.

Talianska Cortina je nepochybne jednou z najkrajších destinácií pre lyžiarov. Okrem množstva svahov, prírody, ponúka i vysokokvalitné obchody a požičovne ponúkajúce lyže, lyžiarky, či potrebné lyžiarske oblečenie.

Hodnotenie

Spoznajte lyžiarsku lokalitu Cortina d’Ampezzo v Taliansku
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma