Aké sú aktuálne kobercové trendy?

Aké sú aktuálne kobercové trendy?

Pri výbere interiérových doplnkov mnohí stavujú na svoj vlastný vkus, rozpočet a fantáziu.

30.03.2021 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Pri výbere interiérových doplnkov mnohí stavujú na svoj vlastný vkus, rozpočet a fantáziu. Ak však patríte k tým, ktorí sa pri zariaďovaní svojej domácnosti riadia aj aktuálnymi trendami interiérového dizajnu, tak sa možno pýtate otázku, či sú v súčasnosti koberce považované za aktuálny interiérový trend alebo sú uprednostňované obľúbené podlahové krytiny? Tejto dilemy sa absolútne nemusíte obávať. Koberce sú neustále jedným z najviac obľúbených a dizajnových trendov domácich interiérov. Akými súčasnými trendami sa možno pri zariaďovaní bývania riadiť?

 

Farby:

 

Svet interiérových trendov privítal i v roku 2021 množstvo inšpiratívnych nápadov. Výnimkou nie sú ani nové trendy výberu kobercov do domácnosti. Rok 2021 dáva do popredia žiarivé farby, obľúbenou sa stane i zlatá a modrá, ktorá dodáva miestnosti na útulnej a štýlovej atmosfére. Farebným trendom kobercov pre aktuálny rok sú i koberce v jednoduchej a klasickej sivej farbe. Tento rok v interiérovom dizajne žiari farebnosťou, čo sa odzrkadľuje aj na farebnom trende viacfarebných (multi-farebných) kobercov, ktoré oživia celkový vzhľad interiéru.

 

Charakteristické vlastnosti:

 

Do popredia sa v najbližšom období na základe interiérových trendov dostanú ručne vyrábané koberce. Obľúbeným kobercovým materiálom sa stal čoraz populárnejší vode-odolný materiál. Pre rok 2021 sa obľúbenými a trendy stávajú i koberce z ekologických materiálov, ktoré zvýrazňujú dôležitosť venovania pozornosti ekologickej spotrebe domácností. Nemožno sa čudovať i faktu, že aktuálnym kobercovým trendom z hľadiska vlastností materiálov sú aj kobercové povrchy, ktoré sú odolné voči škvrnám.

 

Textúry:

 

Obľúbenými na základe interiérových trendov roku 2021 sa stanú koberce z plyšového materiálu, vlny, ale i zo spomínaných ekologických materiálov.

Mohlo by vás to prekvapiť, ale medzi kobercovými trendami aktuálne nájdeme i koberce na terasách a v zimných záhradách. Či už sa rozhodnete staviť na kobercové trendy alebo prispôsobíte zariaďovanie domácnosti, ktoré ladí s podlahovými krytinami, nábytkom, či tapetami, pevne dúfame, že so svojim výberom nového koberca budete spokojní.

Hodnotenie

Aké sú aktuálne kobercové trendy?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma