Chcete si cez zimu poriadne zašportovať? Začnite skialpovať!

Chcete si cez zimu poriadne zašportovať? Začnite skialpovať!

Zima je síce menej obľúbené ročné obdobie, navyše sa dajú vykonávať len určité aktivity.

17.12.2020 | Hi Promotion s.r.o. | ski-max.sk

Zima je síce menej obľúbené ročné obdobie, navyše sa dajú vykonávať len určité aktivity, no napriek tomu si viete poriadne zašportovať a vypotiť nezdravé jedlo, ktoré je klasikou počas zimy. Aké aktivity robiť?

 

Ak sa cez zimu nechcete len napchávať jedlom a sedieť doma, ale športovať a schudnúť, je dobré začať robiť nejaký zimný šport. Veľa športov je však potrebné sa dobre naučiť. Napríklad také lyžovanie, alebo korčuľovanie neovláda každý. Je tu však jedna možnosť, ktorá spojí niekoľko aktivít dohromady. O čo ide?

 

Skialp, ako výborný zimný šport?

 

Áno práve skialp, je športom, ktorý spája náročnú fyzickú aktivitu, so zábavnou fyzickou aktivitou. Znamená to, že hore budete musieť šlapať a dole sa krásne zveziete. Skialp je však šport pri ktorom potrebujete špeciálne skialpy lyže. Pretože na šlapanie sa používajú pásy, ktoré si pripevníte na spodok lyží a hore sa pohybujete tým, že šúchate nohy. Na skialp rovnako potrebujete špeciálne lyžiarky, na ktorých si viete prepínať medzi lyžovaním a šlapaním. Keď si lyžiarku prepnete na šlapanie, trochu sa povolí a vám sa bude noha lepšie pohybovať.

 

Lyže sa dajú zohnať v bežných športových obchodoch, no ak hľadáte kvalitu a odborný prístup, je dobré navštíviť skialpinistický obchod. Tam nájdete všetko, čo potrebujete a k tomu vám ešte určite dobre poradia. Dobré je začať niekde na zjazdovkách a až potom sa presunúť do lesov a hôr. Ak chodíte mimo zjazdoviek, je dobré mať prístroj na lavíny, ktorým viete privolať pomoc, alebo nájsť niekoho iného. Tento stroj vám dokáže zachrániť život a preto je dobré si ho zo sebou vždy zobrať. Samozrejme, na skialp nie je potrebné byť veľmi športovo nadaný. Po pár výšľapoch sa vám to bude zdať oveľa ľahšie ako na začiatku.

 

Neváhajte a vyskúšajte skialpinizmus aj vy!

Hodnotenie

Chcete si cez zimu poriadne zašportovať? Začnite skialpovať!
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma