Čo je skialpinizmus?

Čo je skialpinizmus?

Milovníci zimných športov si určite prídu na svoje.

07.09.2021 | PoctiveSEO | Skialppro.eu

Milovníci zimných športov si určite prídu na svoje. A ak vás baví lyžovanie, určite si tento druh športu obľúbite.

Čo je skialpinizmus?

Skialpinizmus je skvelým spôsobom, ako preskúmať každú časť regiónu. Skialpinizmus umožňuje prístup do odľahlých častí hôr a kopcov, ktoré sú inak pre lyžiarov nedostupné. Pri skialpinizme musíte najskôr vyšliapať hore kopcom a až potom sa môžete spustiť po snehu dole. Zostup do nedotknutého snehu je čerešničkou na torte a vy sa môžete vydať na vzrušujúce jazdy a zažiť poriadne dobrodružstvo.

 

Pri skialpinizme existujú rôzne úrovne obtiažnosti. Terén pri skialpinizme je môže byt' často náročný a skialpinisti by mali mať určité znalosti o horolezeckých technikách a ako aj znalosti v bežeckom lyžovaní.

 

Vybavenie

Základnú výbavu pre skialpinizmus netreba podceňovať. Čo všetko zahŕňa?

Skialpové lyže. K základnej výbave patria určite lyže. Skialpinistické lyže sú ľahšie a líšia od toho, na aký druh aktivity ich chcete používať. Existujú turistické lyže, výkonnostné lyže (pretekárske) a freeridové lyže.

Pásy. Aby ste pri pohybe do kopca nekĺzali smerom dozadu, potrebujete mať na sklznici nalepené pásy, ktoré sa prichytávajú k špičke a päte lyže.

Rukavice

Viazanie

Prilba

Palice

Oblečenie

Počasie a hory sú nevyspytateľné, preto by mali byť vaše prípravy svedomitejšie. Vetrovka, nohavice, mikina, tričko, ponožky. Teplú výbavu nepodceňujte ani vtedy ak obloha sľubuje slnečný deň.

Slnečná ochrana. Keďže slnko na horách opaľuje viac, natrite sa, aj keď je polooblačno, pribaľte si krém na pery a okuliare s UV filtrom.

Lekárnička

 

A samozrejme netreba zabudnúť ani na občerstvenie.

 

Skialpinizmus je úžasná príležitosť, ako aj v zime dosiahnuť zdravý pohyb, stráviť na čerstvom vzduchu s užiť si nádherné výhľady na krajinu. Ak neobľubujete adrenalínové športy, pravdepodobne sú pre vás vhodnejšie bežky.

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma