Výhody dištančného štúdia

Výhody dištančného štúdia

Hovorili ti, že sa počas online výučby nič nenaučíš?

07.09.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Rovnako, ako má svoje plusy prezenčná výučba, má ich aj online vyučovanie. Mnoho ľudí si vo veľkej prevahe myslí, že to nie je najvhodnejšia forma učenia sa – je naozaj najlepšia je osobná účasť na hodinách a vyučovaní? Online vyučovanie ťa však môže naučiť mnohým praktickým veciam do života: 

 

Buď pán svojho času

Online kurzy ťa dokážu naučiť manažovať svoj čas. Jedna z výhod online kurzov je flexibilita, to však neznamená, že si svoje úlohy budeš neustále prehadzovať a posúvať. Pokiaľ počas online kurzov aj prezenčne študuješ, začneš si uvedomovať, že čas je drahocenný. Buď jeho pánom a začni ho riadiť. Na všetky aktivity si musíš vyhradiť svoj čas, odpozorovať si trvanie jednej aktivity alebo povinnosti a na tomto základe si vybudovať harmonogram.

 

Naučí ťa disciplíne

Predpokladá sa, že študent, ktorý sa odhodlá urobiť online kurz bude aj odhodlaný ho dokončiť. Viacero študentov si však po čase uvedomí, že motivácia nie je všetko – pre dokončenie online výučby je tiež potrebná disciplína. Je to skvelá možnosť ako objaviť svoje negatívne stránky a začať s nimi pracovať.

 

Nájdeš motiváciu

Ak ťa všeobecne nebaví škola, ale zaujal ťa názov nejakého kurzu a prihlásil si sa, znamená to, že si našiel, čo ťa baví – to je prvý krok k objaveniu motivácie a svojich ambícií. Počas tvojho kurzu to nemusí prebiehať vždy podľa toho, ako si si to predstavoval – tvoj vnútorný hlas však bude naliehať na to, aby si kurz skončil a sám napokon pochopíš, že sa oplatí nad vecami pobudnúť aj dlhšiu dobu. Na kurz si sa predsa neprihlásil len tak pre nič, bol to tvoj záujem a motivácia.

 

Opísané kladné strany online akadémie nie sú využiteľné iba v tvojom osobnom živote, je to skvelý začiatok pre načatie nových silných vlastností, ktoré môžeš využiť aj v práci.

Hľadáš kurzy, do ktorých by si sa vedel zapojiť? Sleduj naše online kurzy, ktoré môžeš robiť z pohodlia domova.

Hodnotenie

Výhody dištančného štúdia
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma