Čo prináša augmentovaná realita?

Čo prináša augmentovaná realita?

Augmentovaná realita sa stáva čoraz viac obľúbenejšou technológiou v dnešnej modernej dobe.

03.09.2021 | PoctiveSEO | beecamsolutions.cz

Vďaka neustále rastúcim možnostiam nám dnes na jej využitie postačí v podstate už aj smartfón. Čo je AR a čo so sebou prináša?

 

Čo je augmentovaná realita?

 

Augmentovanú realitu môžeme definovať ako modernú technológiu, ktorá umožňuje premietať v reálnom priestore digitálne prvky, ktoré sú viditeľné na určitom zariadení, ako napríklad mobilný telefón, displej a podobne. Na rozdiel od virtuálnej reality a jej využitia, AR pracuje s reálnym priestorom, zatiaľ čo VR je riadená počítačom. 

 

Princíp augmentovej reality

 

Ako sme spomínali, virtuálna realita zavedie užívateľa do virtuálneho prostredia, s ktorým tak interaguje. Princíp augmentovej reality je však iný. Namiesto špeciálnych okuliarov alebo helmy, postačí užívateľovi mobil. Kamera tohto zariadenia tak sníma obraz reality, ku ktorému je na displeji pomocou aplikácie priradený digitálny prvok alebo objekt (text, grafika či video). Tu si môžete predstaviť rôzne filtre na Instagrame a podobne.

 

Využitie AR

 

Využitie AR je obrovské. Svoju obľubu si získava najmä:

- v komerčnom sektore, dá sa využiť v reklamných kampaniach, môže sa objaviť na obaloch produktov či v rôznych katalógoch.Vďaka 3D animácií sa takto dá napríklad prezentovať ukážka produktu, čo je veľkým plusom pre e-shopy a e-commerce. AR umožňuje prehliadky nielen produktov, ale aj stavieb, čo je pre firmy ideálny nástroj ako vizualizovat' zložité procesy a ušetriť tak náklady za transport alebo výstavnú plochu.

- vo vzdelávaní, kde sa tlačené učebnice a knihy môžu nahradiť digitálnou publikáciou.

- vo svete hier a zábavy. Aj v tejto oblasti má AR veľký potenciál a taktiež napomáha rozvoju hier v skutočnom prostredí.

 

Ženy vo svete virtuálnej reality

 

AR už zďaleka nie je iba záležitosťou mužského pohlavia. AR uchvátila aj ženy. K inšpiratívnym ženám, ktoré pôsobia vo virtuálnej realite patrí napríklad Nonna de la Peña, Liv Erickson, Eva Hoerth, Timoni West, Sarah Hill a mnoho ďalších.

Obrázok od mohamed Hassan z Pixabay
Photo by Tima Miroshnichenko from Pexels

Hodnotenie

Čo prináša augmentovaná realita?
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma