Tipy, ako na aranžovať kvety v domácnosti

Tipy, ako na aranžovať kvety v domácnosti

Ak nemôžete ísť von do prírody, doneste prírodu k vám domov

03.09.2021 | PoctiveSEO | mdekor.cz

Ak nemôžete ísť von do prírody, doneste prírodu k vám domov. Čerstvé kvety vytvárajú a robia priestor príjemnejší. Niektorí len tak hodia kvety do vázy, no ak chcete viac umenia, môžete si ich pekne naaranžovať. Ako na to?

Porozmýšľajte o farbe a schéme

Namiesto výberu každej kvetiny, ktorá sa vám bude páčiť, je najlepšie najskôr sa rozhodnúť pre farebnú schému. Ak chcete dosiahnuť pôsobivý kvetinový dizajn a pekne si vydekorovať byt, vyskúšajte kombináciu rôznych. Ak sa neviete rozhodnúť aké kvety, stavte iba na jeden typ kvetu. 

Výber kvetov

Správny výber kvetov môže sklucujuci. Najmä s nekonečným výberom kvetov v rôznych farbách, textúrach, tvaroch a veľkostiach, ktoré sú k dispozícii. Použitie kvetov a rastlín z vlastnej záhradky je určite tiež dobrý nápad. Ak ste trochu poverčiví, môžete si vybrať kvety podľa toho, čo znamenajú.

Kam ich položiť?

Predtým, ako sa pustíte do aranžovania, premyslite si, kam umiestnite kvety a, kde si chcete skrášliť domácnosť s rastlinami. Doma by mali byť kvety umiestnené tak, aby boli mimo priameho slnečného žiarenia a zároveň mali dostatok svetla. Chráňte ich pred preivanom a vetrom.

Pripravte si vázu

Váza je rovnako dôležitá ako kvety. Ak zvolíte biele alebo neutrálne kvety, siahnite po odvážnej váze, a ak sa rozhodnete vytvoriť niečo farebnejšie, siahnite po jednoduchej, alebo sklenenej váze. Ak aranžujete kvety na jedálenský stôl, môžete kyticu naaranžovať do stojanov na kvety.

 

Tip: V trende sú aj upcyklované vázy a kvetináče. Ak aranžujete kyticu pre niekoho môžete vytvoriť krásne kvetináče napríklad zo starej fľaše, plechovky a podobne. Kretivite sa medze nekladú.

Hodnotenie

Tipy, ako na aranžovať kvety v domácnosti
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma