Tipy, ako zabaviť deti na záhrade

Tipy, ako zabaviť deti na záhrade

Hľadáte nápady, ako využiť voľný čas vašich detí?

02.09.2021 | PoctiveSEO | www.tomido.cz

Slnečné dni sa ešte neskončili, a preto ich treba ešte naplno využiť. Hľadáte nápady, ako využiť voľný čas vašich detí? Ako ich zabaviť a stráviť plnohodnotný čas v exteriéri? Inšpirujte sa našimi nápadmi na aktivity a hry, z ktorých pomocou sa vaše deti určite nudiť nebudú.

 

Veľkou výhodou v tomto prípade je, ak máte vlastnú záhradu alebo terasu.

 

Preteky vo vreci

Túto aktivitu určite poznáte. Je to stará známa aktivita, ktorá je však stále obľúbená, zábavná a vtipná. Na hru postačí niekoľko starých vriec (napríklad od zemiakov) alebo veľkých sáčkov. Stanovíte deťom štart a cieľ a preteky sa môžu začať. Samozrejme, že vyhráva ten, kto do cieľa vo vreci doskáče ako prvý.

 

Trampolína

Pohyb je dôležitý. Deti určite ocenia, keď sa budú môcť vyskákať na trampolíne. Dbajte však na to, aby ste na trampolínu pripevnili ochrannú sieť, aby nedošlo k úrazu. 

 

Záhradný twister

Ďalšou príjemnou a obľúbenou aktivitou je twister. Skvelé je, že túto hru si s deťmi môžete zahrať aj vy. Na twister môžete využiť napríklad starú plachtu, na ktorú namaľujete farebne kruhy a môžete sa pustiť do hry. Plachtu môžete rozložiť na trávnik alebo v záhradnom altánku, v prípade ak vás zastihne dážď.

 

Záhradné práce

Zapojte do deti do záhradných prác. Deti určite nebudú mať námietky proti tomu, aby vám mohli pomôcť v záhrade. Či už to bude sadenie semienok, zametanie lístia, polievanie kvetín, hrabanie trávy či lístia alebo oberanie úrody, deti milujú keď sa môžu cítiť, ako dospeli. Okrem toho si môžete touto cestou upevniť vzťahy v rodine a prehĺbiť vzťah s vašimi deťmi.

Hranie pod altánkom

Zariaďte deťom útulnú terasu, altánok alebo akýkoľvek prístrešok, kde okrem typických hier môžete deti zapojiť aj do kreatívnych činností. Pod altánkom alebo prístreškom sa deti môžu pustiť do maľovania, vytvárania rôznych záhradných dekorácií, vyrábania sviečok, alebo si len tak čítať. Týmto spôsobom môžete u detí rozvíjať a podporovať aj kreatívne myslenie. 

 

Využite voľný čas vašich prírastkov pre rôzne hry a trávenie času v záhrade. Čerstvý vzduch a pohyb ich nielen zabaví, ale aj unaví a napokon si, aj vy budete môcť užiť pekný večer pri dobrom nápoji alebo vašej obľúbenej knihe.

 

 

 

 

Hodnotenie

Tipy, ako zabaviť deti na záhrade
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma