Čo robiť, ak ste utopili svoj nový smartfón

Čo robiť, ak ste utopili svoj nový smartfón

Či vám smartfón spadol do vane, bazénu alebo ste ho utopili v záchode, nie ste jediní, kto má podobnú skúsenosť.

24.10.2018 | Hi Promotion s.r.o. | idoctor.sk

Čo robiť, ak ste utopili svoj nový smartfón

Či vám smartfón spadol do vane, bazénu alebo ste ho utopili v záchode, nie ste jediní, kto má podobnú skúsenosť. Niekedy stačí len trocha dažďa alebo neopatrnosti a telefón naposledy zabliká predtým, ako zhasne. Samozrejme, ani v tomto prípade nejde o nezvrátiteľnú záležitosť. Existuje totiž niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť smartfón zachrániť.

Ryža je mýtus

Podľa experimentov, ktoré prebiehali v roku 2014, ide len o mýtus. Ryža totiž nepohltí všetku vlhkosť. Ak vám predsa len smartfón po tomto ryžovom „kúsku“ znova začne fungovať, znamená to, že by bol funkčný, aj keby ste ho do ryže nevložili.

Čo teda pomáha?

1.       Rýchla reakcia

Okamžite ho vytiahnite z vody. Čím dlhšie ho vo vode necháte, tým sa zmenšuje aj šanca na záchranu vášho smartfónu.

2.       Nezapínajte ho

Potlačte svoju netrpezlivosť do úzadia a smartfón v žiadnom prípade nezapínajte. Pokiaľ je zapnutý po tom, čo ho z vody vytiahnete, ihneď ho vypnite. Ak to konštrukcia telefónu dovoľuje, vyberte zo smartfónu batériu, SIM karty aj kartu pamäťovú.

3.       Vyutierajte ho dosucha

Ideálne je použiť handru, ktorou pretriete povrch smartfónu. Pri utieraní dávajte pozor, aby sa voda nedostala aj na miesta, kde nie je (slúchadlo, reproduktor a podobne).

4.       Nepoužívajte žiadne fény ani ohrievače

Podobným spôsobom môžete vášmu smartfónu uškodiť ešte viac. Fény a ohrievače sú prihorúce a vydávajú príliš veľké teplo prirýchlo, čo sa vášmu smartfónu vôbec nebude páčiť.

Ak ste svoj problém nevyriešili, obráťte sa na odborníkov. V servise mobilov vám smartfón opravia aj na počkanie. Skvelou správou je aj to, že všetky náhradné diely sú skladom a vy sa teda nemusíte obávať siahodlhého čakania. V spoľahlivom a rýchlom servise skúsení technici vyriešia aj iné problémy – vymenia vám displej, batériu či nefunkčnú kameru.

Hodnotenie

Čo robiť, ak ste utopili svoj nový smartfón
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma